Увага! Проєкт тимчасово не оновлюється.
Підтримайте проєкт фінансово!
Щоб підтримати проєкт фінансово, ставайте нашим патроном на Patreon або оформіть разовий внесок через Liqpay карткою будь-якого банку.
Проект існує виключно за підтримки небайдужих
Долучайтеся тутПолітичний коментатор, політтехнолог та політик. В Інтернеті фігурує як «політичний експерт», «політолог», «економічний експерт» та «конфліктолог».
Був неодноразово помічений в піарі низки політиків: Віктора Медведчука1,2, Юлії Тимошенко3,4, Вадима Новинського5,6,7, Аднана Ківана8,9, Катерини Одарченко10,11, Геннадія Труханова12,13,14 та Геннадія Кернеса15, а також Юрія Єриняка (у минулому відомий як кримінальний авторитет «Юра Молдаван»)16,17.
Крім того, займався антипіаром Євгена Мураєва18,19 та нового голови Державної митної служби Максима Нефьодова20,21.
Улітку 2020 року поширював дані сумнівного ТОВ «Роботизовані телесистеми».
З січня 2010-го по грудень 2015 року був керівником проектів Інституту-Фонду «Українська політика»22.
До січня 2018 року був помічником народного депутата Євгена Мураєва. Однак згодом Вороненко почав активно критикувати Мураєва23, навіть називав його «агентом СБУ»24.
У травні 2019 року журналістка Катерина Горчинська припускала25, що Вороненко міг бути повʼязаний з Віктором Медведчуком — він часто зʼявлявся в ефірах афілійованих з Медведчуком каналів «112» і «Newsone»; писав блоги на підтримку дій політика26.
У жовтні 2014 році балотувався в народні депутати на 16 окрузі (Вінницька область). Набрав лише 337 голосів, посівши 19 місце. Протягом кампанії активно критикував щонайменше трьох топ-кандидатів: Юрія Македона27, Романа Стаднійчука28 та Оксану Калетник29.
У травні 2019 року ТОВ «Скомпані» («SCompany»), керівником якої був Вороненко, отримала в управління «Межигір’я». Як з’ясували журналісти, сама компанія на той момент існувала більш ніж чотири роки, її основний вид діяльності — управління фінансовими ринками. Перемога «Скомпані» викликала тоді хвилю обурення: активісти та журналісти писали у Facebook, що «“Межигірʼя” Януковича передали його товаришам». За їхніми словами, конкурс не був прозорим, а на засіданні Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) журналістам не давали ставити питання. Активістів підтримала також громадська рада при АРМА — там заявили30, що незадоволені вибором управителя резиденції, який «може бути повʼязаний з екс-регіоналами». «Факти говорять, що у „Скомпані“ немає досвіду і фінансів для управління таким чутливим активом, як “Межигірʼя”», — ішлося в заяві. Громадська рада закликали АРМА провести новий конкурс.
У жовтні 2019 року Вороненко активно піарив щойно створену партію «Національна платформа» політтехнологині Катерини Одарченко (дочка депутата від «Батьківщини» Юрія Одарченка):
У другій половині 2019 року почав піарити Юрія Єриняка (у минулому — кримінальний авторитет на прізвисько «Юра Молдаван»):
На початку 2020 року Вороненко почав піарити Максима Гольдарба та його партію «Союз лівих сил» (при цьому Гольдарб на початку 2019 року був заступником «Партії миру» Вадима Новинського51):
Від листопада 2011-го по березень 2015 року писав блоги на korrespondent.net, однак станом на 2020 рік профіль є заблокованим54.
У серпні 2020 року Вороненко коментував рейтинги сумнівної компанії «Роботизовані телесистеми». При цьому він заявляв, що виборці нібито розчаровуються в Зеленському та «слугах» і йдуть до ОПЗЖ. Чому? Тому що «серед українців посилюється запит на прихід досвідчених державних менеджерів — а саме таким політиком і є глава політради ОПЗЖ Віктор Медведчук». За словами політичного коментатора, «слуги» народу ігнорують нагальні проблеми українців, а от ОПЗЖ «фактично збирає навколо себе всіх адекватних українців». І це нібито є результатом їхньої системної роботи, а саме «партійного будівництва, здатності будувати комунікацію з людьми, вмінню дати відповіді на запити суспільства»55.
Після початку повномасштабного вторгнення в публічних коментарях участі не бере. Судячи з Facebook-сторінки, може працювати/спілкуватися з адвокатом, полковником Ігорем Сєрковим.
Останнє оновлення: 01.08.2023