Увага! Проєкт тимчасово не оновлюється.
Підтримайте проєкт фінансово!
Щоб підтримати проєкт фінансово, ставайте нашим патроном на Patreon або оформіть разовий внесок через Liqpay карткою будь-якого банку.
Проект існує виключно за підтримки небайдужих
Долучайтеся тутПолітичний коментатор, блогер. Також фігурує як політичний експерт, політолог і навіть журналіст.
На сторінці Гороховського у Facebook вказано, що він є директором департаменту по роботі з VIP-клієнтами ПАТ «Страхова група „Ubi-Coop“»1.
Є членом «незалежного пулу експертів» ІНПОЛІТ, експерти якого часто фігурують у піарних статтях на користь тих чи інших політиків. Керівником ІНПОЛІТу є політичний консультант Сергій Биков, який з 2018 року почав відкрито працювати з Юлією Тимошенко.
Тому не дивно, що і Гороховський у 2018—2019 роках теж регулярно піарив Юлію Тимошенко — як у коментарях, так і в численних піарних статтях у регіональних ЗМІ, підписаних його ім’ям2:
Ось лише кілька цитат Гороховського про Тимошенко:
«Тільки сильний та впевнений у собі політик може запрошувати в гості ідейних опонентів. Хто не може – ті їй навіть не конкуренти. Це було дуже показово»18
«Звідки у Тимошенко рейтинг вдвічі більший ніж у діючого президента […]? Відповідь дуже проста: Тимошенко має не тільки чіткий план виведення країни із кризи, який вона вже презентувала народу (над Новим Курсом України працювало близько 500 експертів з різних галузей), а й у неї є відповіді на болючі для українців питання. А саме конкретні відповіді бажають чути люди, замість традиційних для більшості українських політиків гасел на кшталт „за все гарне, проти всього поганого“»19
«Незважаючи на те, що до виборів залишилось менш трьох місяців, інші кандидати не запропонували ніяких реальних і ґрунтовних програм, завдяки яким вони планують щось змінювати в країні, то можна прогнозувати подальше зростання рейтингів Тимошенко. Адже пустим обіцянкам у нас люди вже давно не вірять і хочуть бачити конкретику, яку їм і пропонує Тимошенко»20
«Форум Юлії Тимошенко, який відбувся в День Соборності України в Києві, виглядав не просто яскраво та по-свіжому, а інноваційно. Його скоріш можна порівняти з заходами, які організовують європейські та американські політики, на кшталт Макрона чи Трампа. […] Тимошенко у своєму виступі не сипала обіцянками, як зазвичай роблять українські політики, а говорила про конкретні речі і справи, які вона буде робити на посту президента України»21
У 2018 році неодноразово піарив лідера «Опозиційного блоку» Олександра Вілкула:
У травні 2019 року піарив уже «партію мерів» Кернеса та Труханова (які невдовзі об’єдналися з «Опозиційним блоком» Вілкула) і припускав, що вони можуть набрати навіть більше 5%, хоча ті навіть після злиття з «Опоблоком» набрали лише 3.03%28. Статті з однаковими заголовками типу «„Партія мерів“ не лише подолає прохідний бар’єр до ВРУ, а й отримає вищий результат, – блогер» і відповідним коментарем Гороховського з’явилися щонайменше в п’яти інтернет-виданнях: «Гордон.ua»29, «gazeta.ua»30, «Фокус»31, «depo.ua»32 та zik.ua33.
У жовтні 2016 року поширив на своїй сторінці у Facebook34 фейковий лист міністра інформполітики України із вказівками про те, як українські ЗМІ мають висвітлювати смерть бойовика «ДНР» «Мотороли»35.
На початку червня 2017 року у контексті рішення Київради перейменувати проспект генерала Ватутіна в проспект Шухевича писав, що «Шухевич шестирил у фашистов» [орфографію збережено — «Тексти»], «чекаємо провулок Третього Рейху і Площу Гітлера»36.
Гороховський критично ставився до президента Петра Порошенка37,38, зокрема поширював маніпулятивне фото, як той нібито втікав із мітингу в Житомирі39. У серпні 2018 року Гороховський стверджував, що Гриценко — технічний кандидат Порошенка, і головна його місія — відтягнути голоси у Тимошенко40.
Від червня 2017-го по квітень 2018 року41 вів блог на платформі korrespondent.net (належить олігарху Сергію Курченку, який утік до Росії разом із Януковичем). Майже одразу ж після цього Гороховський починає активно дописувати на сайті ІНПОЛІТу.
Перед вторгненням Росії був одним із тих, хто стверджував, що «чутки про війну» і про окупаційний уряд на чолі з Мураєвим — це нагнітання істерії Заходом.
Після початку повномасштабного вторгнення час від часу коментує поточні питання внутрішньої і зовнішньої політики, політичні і корпоративні конфлікти, його «обережно опозиційні» думки розповсюджує переважно видання Дмитра Фірташа «Українські новини»:
Останнє оновлення: 30.01.2024