Ми враховували лише абітурієнтів, які вступали за сертифікатами ЗНО на бакалаврат (або медичну чи ветеринарну магістратуру) після повної загальної середньої освіти (11 класів).
Для цього дослідження ми зараховували випускників з СМТ (селищ міського типу) до групи абітурієнтів з сіл, оскільки за показниками результатів ЗНО та вибору спеціальностей, такі абітурієнти більш подібні до школярів з сіл, ніж з міст.
Такий розподіл вступників на 2 великі групи є обмеженням дослідження. Порівняння вибору місця навчання вступниками з сіл, селищ міського типу, маленьких міст, обласних центрів та мегаполісів є завданням для майбутніх досліджень.
Рідну область та тип населеного пункту абітурієнтів ми визначали за місцем розташування школи. Для цього ми поєднували дані ЄДЕБО, надані у відповідь на запит про публічну інформацію з відкритими даними УЦОЯО про результати ЗНО та даними про заклади середньої освіти з інформаційної системи управління освітою (ІСУО). Ця методологія має обмеження, оскільки не дозволяє відстежити тих випускників, що переїхали на навчання з сіл до найближчих міст та районних центрів, де якість освіти вища.
Також важливо враховувати, що згідно даних Держстату*, половина учнів з сільської місцевості не продовжують навчання в школах після 9 класу. Частина з них йде до технікумів і коледжів у містах та згодом вступає до університетів на базі цієї освіти. Або ж не вступає до вишів взагалі.
*Статистичний збірник "Загальноосвітні та професійно-технічні навчальні заклади України у 2017 році"