Виделка від Табачника: замість боротьби за новий закон увага суспіьства переключилася на шкільну програму.

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 2389 Перегляди
  • 3 Коментарі
  • 20/02/2012Дата публікації

В час коли між Табачником і академічною спільнотою йде боротьба, який саме законопроект «Про вищу освіту» буде направлено на розгляд парламенту від Кабміну (від цього на перший погляд дрібного нюансу на 90% залежить подальша доля проекту) в пресі зявляється інформація про те, що Табачник планує скасувати предмет «Історія України».

Звичайно у всіх, в тому числі і опозиційних депутатів, котрі не надто слідкують за підготовкою і проходженням різних законопроектів, це викликає спалах гніву.

Табачник інформацію про історію спростовує, але якось не переконливо, до того ж заявляє про скорочення годин на вивчення української мови, мовляв потрібно запроваджувати навчання «другої інземної» й дати більше годин на інформатику. Очевимдний маразм «спростування» (дай бог нашим школам навчити дітей англійської, про те, що учні самі можуть навчити учителів «інформатиці» й згадувати не варто) тільки підливає масла у вогонь.

Результат: важливий закон про вищу нікого не цікавить, що розв’язує руки Табачнику і його другу, куму, партнеру а за одно голові парламентського комітету з освіти Максиму Луцькому, у просування потрібного законопроекту.

Вилка поставлена Табачником працює майже безпрограшно. Не відгукнутися на анонсовані зімни у шкільній програмі просто не можливо.

Виграти можна лише мобілізувавши усі можливі ресурси і на хвилі обурення добитися відставки міністра. При цьому в усіх антитабачних виступах має звучати вимога прийняти напрацьований громадськістю законопроект «Про вищу освіту».

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 3

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

Про Табачника вже надоїло чути. У будь-якій країні він би вже давно з тріском вилетів зі своєї посади. Будь-яка акція повинна мати свою кінцеву мету, а не просто бути реакцією на якусь подію. Владу треба дотискати, поки вона не поступиться. Інакше акція - просто свисток для відведення пару.

Цей коментар вилучено автором.

Варто, звичайно, радіти успіху громадських активістів, які зуміли спрямувати роботу над законом у правильне русло і взяти Азарова, а також ректорів могилянки й КПІ, в союзники проти Табачника. Але цей проект - палка з двома кінцями. Звичайно, краще приймати проект роб.групи, ніж Табачника. Але навіщо його саме зараз приймати взагалі? Яка нагальна потреба? Є чинний закон про вищу освіту, застарілий, але цілком стерпний. А тепер, якщо навіть у першому читанні приймуть проект роб.групи (що ще не факт), то в другому читанні з ним комітет Луцького і ПР зроблять що завгодно, і чи вийде тоді швидко організувати протести - питання.
Щодо "відволікання уваги" - не згоден. Табачник шкодить не лише через проекти, але й через навчальні програми, правила вступу, видавничу політику, науку і т.ін. Це все варте уваги. І згоден з резюме автора - Табачника треба нарешті валити всім миром.