Посібник з верифікації

  • 20929 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 14/09/2014Дата публікації

«Посібник з верифікації» – це новаторський ресурс для журналістів та співробітників гуманітарних організацій, де викладено послідовні інструкції з вжитку користувацького контенту (UGC) під час надзвичайних ситуацій.

У кризових ситуаціях перевантажені оновленнями соціальні мережі закликають до допомоги, повідомляють про останні події та забезпечують інформацією. Власне, достовірна інформація часто відіграє вирішальну роль у реагуванні громадськості та служб із надання допомоги на надзвичайну подію; вона в буквальному сенсі обертається питанням життя і смерті.

Отож у посібнику викладено найкращі практичні поради щодо того, як верифікувати й використовувати інформацію, надану громадськістю, а також – дієві рекомендації редакціям новин, як найоптимальніше підготуватися до катастроф

І хоча посібник передусім орієнтований на журналістів та постачальників допомоги, ним може скористатися кожен. Його поради та рекомендації стануть вам у пригоді, незалежно від того, чи ви журналіст-новинар, міський репортер, постачальник допомоги, волонтер, студент факультету журналістики, фахівець з екстреного зв'язку, чи науковець, що досліджує соціальні медіа.

Посібник створено Європейським центром журналістики, що базується в Нідерландах, в рамках ініціативи «Журналістики надзвичайних ситуацій».

Редактор посібника: Крейг Сільверман (Інститут Пойнтера)

Європейський центр журналістики (ЄЦЖ) http://ejc.net – це незалежна міжнародна некомерційна фундація, створена для підтримки найвищих стандартів журналістики шляхом подальшого навчання журналістів та працівників засобів масової інформації. Опираючись на власну широку міжнародну мережу, центр працює в якості посередника та партнера найрізноманітніших проектів, пов'язаних із журналістикою.
Журналістика надзвичайних ситуацій http://emergencyjournalism.net є ініціативою Європейського центру журналістики (ЄЦЖ), що об'єднує актуальні новини та ресурси для фахівців ЗМІ.

Переклад з англійської Олеся КульчинськогоЗміст