Підприємці проти влади. ОНЛАЙН-РЕПОРТАЖ З АКЦІЇ ПРОТЕСТУ (оновлюється постійно)

Оцінка статті на цей момент: +5/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 137120 Перегляди
  • 7 Коментарі
  • 16/11/2010Дата публікації

17 листопада, 17:00 Акція протесту триває більш доби. Ніч пройшла без ексцесів, побоювання, що наметове містечко буде знесено вночі, не виправдалось. Сьогодні Верховна Рада в тумані. Туман такий, що від памя'тнику Ватутіна не побачиш наметів протестувальників.

Але тут їх декілька. По-перше, новий великий намет Української Православної Церкви (МП), віруючі якої живуть під ВР вже не один рік. Раб "Божий Сергій" розказав: - "Ми виступаємо против нового Податкового кодексу, бо він передбачає введення ідентифікаційного коду з п'яти днів від народження. У той час як попередній кодекс перебачав відмову від нього через суд. Зараз такого не буде". Включення православних у акцію схоже на спробу маніпулювати громадською думкою. Адже віруючих серед протестувальників обмаль,а про вимоги саме вірних УПЦ МП говорить навіть замголови АП Акімова.

Православні молються, п'ют чай з бутербродами. Поряд - намети підприємців. Тут надписи: "Херсон", "Львів", "Чернігів". В наметах вже є світло та інтернет.

- Сьогодні у нас в таборі на ніч залишилось двадцять вісім людей, - каже пресс-секретар містечка Сергій Фесун. - Все пройшло спокійно, наші представники ходили на переговори до депутатів, ведеться діалог з владою. Але поправки, які вчора приймала Рада, йдуть не на користь бізнесу. Тому, схоже, будемо ще стояти.

Фесун розказав, що кияни приносили протестувальникам бутерброди - все, як у революцію-2004. Сам прес-секретар із Харкова. Він сказав, що влада робила перешкоди для ви'їзду їх делегації до Києва - не вдалося замовити автобус. Але допомогли представники профсоюзу працівників зализничної дороги: підприємці замовили вагон і доїхали до столиці. Кошти на поїздку збирали зі всіх підприємців на ринках. Ніхто не відмовив.

7:39 фотографія на тему, що відбувається біля ВР зараз: http://twitpic.com/37eo42/full

7:15 Більше інформації про рішення Печерського суду щодо арештів організаторів акції та знос містечка.

Про мітинг в Харкові читайте тут

Про мітинг в Донецьку читайте тут

18:42 За неперевіреною поки інформацією (з інтернетів), найбільш гуманний у світі Печерський суд виніс рішення про знос наметового містечка під ВР, та видав ордери на арешт людей, що подавали заявки на проведення акції

За інформацією нашого джерела у ВР, депутат Єфремов (ПР) заявив, що сьогодні буде розглянуто (тобто, відкинуто) половину всіх поправок до КАТу.

17:33 в УНІАН пройшла прес-конференція спів-організаторів акції. "Сьогодні - початок революції" - заявили її учасники. "Ми будемо бити тараном, акціями і підточувати шелелем". Кожен підприємець має підготувати і розповсюдити тисячу листівок.

"Сьогодні - початок початку кінця"[пацанської влади] - заявив на прес-конференції учасник громадянського руху "Відсіч" Михайло Свистович, - "Країна об'єднана. Влада нарвалася на спільний протест".

Серед інших заходів впливу організатори протестів обіцяють організувати податковий бойкот та референдум щодо довіри владі

17:20 ْЧастина учасників акції збираються залишитися на ніч. З Твітеру: Мітингуючі підприємці просять киян допомоги задля блокування податкового кодексу. Вони стоятимуть всю ніч. {Хто буде проходити поруч з термосом, вночі - не забудьте налити їм чашку чаю!}

16:53 Під Радою поменшало протестуючих. Вони частково звільнили вул. Грушевського і зараз займають відрізок від гот.Київ до вул.Шовковичної (з твітеру)

16:18 Портрети учасників акції протесту – Черкаси. З Черкас прибуло приблизно 500 людей, які представляють речовий ринок «та базу ОПС», авторинок. Вони під Радою вже вчетверте – на попередніх акціях протесту підприємців теж були. В них організоване кругове чергування – люди періодично змінюють один одного.

15:55 Ще один портрет учасника акції: Ірина Мулик, торгує жіночим взуттям. Працює сама, найманих працівників не має, але й сама ні до кого не наймається. «Якщо запровадять касові апарати, бізнес можна буде закривати». Готова протестувати стільки, скільки буде потрібно. За словами пані Ірини, сьогодні жодний з 30 ринків Тернополя не працює, до обіду не працювали таксисти.

15.53 Підприємці з речового ринку Тернополя: "Нас багато приїхало. Можливо, будемо ночувати, але це буде відомо після 16-ї години. Наш представник іде на переговори з Єфремовим. Потім буде ясно, що робити. Де ночуватимемо? Або на вокзалі, або тут під Радою в наметах".

15.28 Ми дивувалися - звідки на мітингу взялися якісь радикальні православні. Відповідь знайдено - це була провокація регіонала Колесніченка.

Депутат від ПР Вадим Колесніченко зробив незграбну спробу перекинути напрямок протестів на "потрібний" шлях. Він виступив із пропозицією внести поправку до КАТа і залишити можливість для віруючих сплачувати податки без використання ідентифікаційного номера - за даними паспорта. Втім, Литвин на цю ідею не пристав, зауваживши: "Але хто буде видавати довідки: хто віруючий, а хто - ні?"

15.25 Депутати Верховної ради пішли на обідню перерву. До цього часу депутати устигли у другому читанні розглянути 586 поправок у 20 статтях першого розділу Податкового кодексу, що складає приблизно 15% від усіх поправок.

Майже усі внесені поправки були відхилені або зняті з розгляду. Не отримала підтримки жодна поправка, внесена депутатами від опозиції.

15.17 Увага, конкурс! Знайдіть на цьому фото руку Юлії Тимошенко (ПІДКАЗКА НИЖЧЕ ). :-)

Хто не знайшов - тому підказка.

14.37 Сергій Мельниченко, який був затриманий міліцією за "порушення порядку проведення масових акцій", знову серед мітингувальників.

14.24 До мітингувальників прийшла Юлія Тимошенко. Вона спілкується з народом, а народ її фотографує на мобільні телефони.

13:24 Більшість методично провалює одну поправку за іншою, які внесла опозиція. У них команда - прийняти КАТ(кодекс азарова тигіпка) за будь яку ціну

13:20 Володимира Литвина не просто розізлив, а "порвав на шмаття" плакат з дулею, який опозиція запустила на кульках під купол ВР. За його пропозицією ВР проголосувала (244 голосів за) щоб вирахувати 10-кратну суму витрат, для того щоб її прибрати.

13:13 повідомлення в Твітері: міліція затримала одного з організаторів акції під ВР. До цього керівник Головного Управління МВС України в місті Києві Олексій Крикун заявив наступне: мітингувальники «поки що ведуть себе нормально, але рух перекрили».

«Ми зараз документуємо і вирішуватимемо питання з приводу керівників акції. Складемо спочатку протокол за те, що вони рух перекрили – дозволу на це вони не брали – а потім дивитимемося за матеріалами, як вони себе вестимуть і, відповідно, порушимо кримінальну справу»

12.45 Повідомлення в Твіттері від @Just_INn - "Під Радою людей не набагато менше, ніж під час ратиф. харк. угод. перекрито вул.Грушевського і Шовковичну. "

12:28 Організатори акції закликають також зібратися 22 листопада.

12.24 Під стінами ВР відбувається перформанс: мітингувальники кидають у відро копійки "на допомогу народним депутатам". І закликають не кидати «жовті» монети – лише білі.

11:40 До акції примазалися радикальні православні (ті, які регулярно відсиджуються в Маріїнському парку?). В них хресний хід під гаслом «Нет электронному реестру для православных».

11:35 Під купол Верховної Ради запустили плакат з дулею, підвішений до повітряних кульок. Литвин провів через сесійну залу рішення про те, що прибирання "неподобства" в десятикратному розмірі оплатять нардепи-"винуватці".

11.13 Тим часом Рада голосує поправки до Податкового кодексу... І збирається робити це до 10-ї години вечора.

Свіжі фотографії з акції:

Колона протестувальників на вулиці Грушевського....

Під Кабміном...

Та навколо Верховної Ради.

11.10 Наші кореспонденти повідомляють - на підході друга серія фотографій. Мають скоро бути, якщо техніка не підведе. Наразі наші знімки з акції були найпершими в інтернеті.

11.00 Замальовка з мітингу: "Виктор Кузнецов, торгует на рынке 7 км Одеса. Приехал на акцию. У него вместо флага - тельняшка на удочке. На словах объясняет креатив: "Если примут налоговый кодекс, придется последнюю тельняшку с себя снять". До речі, одеситів з тільняшками поверх одягу досить багато.

10.49. Нова показова кричалка: "Нову владу - на куски".

10.46 Надійшло СМС-повідомлення від іншого нашого кореспондента. "Двинулись дальше, к ВР. Слились еще с одной толпой. Митингуют под Радой около 20 тыщ. Замечен авторынок "Куяльник". Лозунг "Ганьба новій владі".

10.44 Наш кореспондент повідомляє - під Верховною Радою тисяч 20 людей. Настрій, якого давно не було - весело, енергійно і агресивно. Верховну раду з усіх боків заблоковано, окрім Маріїнського палацу. Акція справжня - видно, що люди прийшли протестувати "за своє", а не за кількадесят гривень.

10.27 Колона підприємців зупинилася біля Кабміну. Зафіксовано нову зброю протесту - порожня пластикова пляшка із копійками всередині. Якщо нею трясти - люто торохтить. :-)

Ще одне гасло: "Лучше умереть стоя, чем жить на коленях". Справа Долорес Ібаруррі не завершилася марно. :-)

10.22. "ДЕПУТАТІВ - НА БАЗАР!". Це головна кричалка протестувальників. Перші фото вже надійшли, будуть на сайті з хвилини на хвилину.

10.12 Наш кореспондент повідомляє - більше спроб зупинити колону не було. Очікуються перші фото з акції.

10.10. Колона проходить початок вулиці Грушевського.

10.03 Кількість людей зростає, за оцінками нашого кореспондента - їх близько 10 тисяч. Люди на Хрещатику "знесли" кордон міліції, який загороджував шлях.

9.50 На Майдані чотири тисячі осіб готові йти під Раду. Прапорів дуже багато – від червоно-чорних до прапорів ринку Троєщина. Гасло троєщинців: «Ні – податковому кодексу Азарова та Тігіпка». Ринок вийшов на вулицю. Видно прапори ринку "Петрівка".

Нагадуємо, що сайт TEXTY.org.ua існує завдяки пожертвам наших читачів.

Наш рахунок на ПейПел: ykarchev@gmail.com

Наш гаманець у гривнях на ВебМані

U336801545841

Гроші на рахунок можна слати і на телефон

096 551 68 93 - це Київстар

Якщо ви зробили пожертву, то просимо повідомити нас по емейлу texty.org.ua равлик gmail.com і вказати на яку платіжну систему ви переслали кошти

Оцінка статті на цей момент: +5/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 7

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

Мартин Немеллер:
"Сначала они пришли за коммунистами, и я молчал, потому что я не был коммунистом. Потом они пришли за евреями, и я промолчал, потому что не был евреем. Затем они пришли за католиками, и я промолчал, потому что я был протестантом. Тогда они пришли за мной, но к этому времени не осталось никого, кто бы вступился за меня".

Молчать нельзя: сначала отнимут свободу- потом кусок хлеба

Colambus, дуже слушна репліка. Сьогоднішня акція протесту взагалі відрізняється від типових "політвистав" - люди вийшли ЗА СВОЄ. Вони чудово розуміють - якщо Податковий кодекс приймуть, малому бізнесу гаплик.

Цитата
"Что впаривают лохторату по ящику, на собраниях, о чем тролли бубнят на форумах относительно единоналожников:
1. чпшники платят 200 грн налога, а учитель с 1500 зарплаты- 300 грн."

Во-первых: Кроме ЕН предприниматель с 07.10 платит за себя взнос в ПФ, оплачивает начисления на ФОТ (фонд оплаты труда) своих наемных работников, выплачивает ФОТ, налог на землю и т.д., другие платежи (разрешительные документы, патенты, лицензии) , а также несет издержки, включая комплатежи по тарифам в 4 раза большим, чем население, аренды, кредиты и т.д.
Во-вторых: Нельзя путать налоги, которые платит предприниматель с удержаниями с заработной платы наемного работника- Работник получил деньги и спит спокойно, имея 40-ка часовую рабочую неделю и оплачиваемый отпуск.
Предприниматель же
- несет риски
- вкладывает личные средства
- несет ответственность всем своим имуществом
- создал для себя и создает рабочие места
- обеспечивает полный цикл движения материальных ценностей: маркетинговые исследования- производство (закупка)- транспортировка- реализация
- не имеет права на отдых.

Цитата
"2. нужно не перепродавать китайское, а производить свое."

скажите, а как в этой стране можно что-то производить? Попробуйте открыть производство.... Пока наш предприниматель получит разрешительные документы, раздаст взятки, возьмет кредит (который сейчас попробуй взять!) китайцы уже насытят наш рынок любыми товарами по цене в 2 раза меньшей, чем Вы предполагали производить.
Вы лучше вопрос поставьте по другому: почему в Китае выгодно производить, а на Украине нет? И задайте его Азарову.
Как решили вопросы развития внутренних производителей в Китае, Турции и, отчасти, в Польше?- дали свободу и зеленый свет мелким производителям! "Мелкий" - это где-то до 1 млн. баксов в год. Только при таком обороте можно выпускать товары для внутреннего и внешнего рынков потребления, чтобы конкурировать по ценам с Турцией и Китаем + упрощенная система налогообложения и отчетности + казнить (как в Китае) чиновников за взятки и разбазаривание бюджета.
И будет страна производить, а не перепродавать.

Цитата
"3. столько чпешников не надо."

Сколько нужно предпринимателей всех мастей: производителей товаров и услуг, ремонтников, сервисников, программистов, торговцев- решит рынок, точнее потребитель.
Даже, так нелюбимая правительством, «перепродажа» создает прибавочный продукт- это удобство. Любой может наказать "спекулянта" рублем- не покупая у него товар, возле Вашего дома, а поехать в супермаркет или же прямо на завод -производитель.

Цитата
"4. Почему предприниматели не довольны НК? Может быть поспешностью его принятия?"

Не отсутствие переходного периода определяет недовольство новым НК, а его идеология- предприниматель становится зависимым от системы. Когда трактовать одно и тоже можно по- разному(предприниматель видит это так, а проверка иначе, и идет бесконечное доказывание, что ты не верблюд).
Вопрос в том, чтобы была понятная и справедливая система уплаты налогов, чтобы ЧП не заморачивался на бухгалтеров, юристов и адвокатов, а занимался своим делом.
Вариант? Да, хотя бы сделайте как в России -Нужно заменить налог на прибыль (у предприятий), НДС, фиксированные налоги- налогом с оборота (до 5%) или налогом с чистой прибыли 13%. Это легко администрируемо (даже при введении КА) и не требует дополнительных издержек предпринимателя.

Colambus
Все Вы правильно говорите, кроме 200гр.
На счет дополнительных 300гр в ПФ - они появились с июля и являются одним из предметов протеста.
А теперь посмотрите сами.
В стране 13млн.чел пенсионеров Зарплату получают 10млн.чел и отчисляют с нее до 40% в ПФ. Всего в стране 25млн.чел. трудоспособного возраста. Из них 5млн. не работает, еще 5млн. фактически заграницей, 1 млн. служат и 3млн. ЧПЕНы платили до июля в ПФ 83гр. Вопрос, какая д.б. пенсия?
ВЫ ответите - пусть делают накопительную? Я тоже за. Но она поможет тем, кому 40 и меньше. Нынешние пенсионеры и те, кто выходит на пенсию в течение ближайших 15-20 лет не смогут накопить на свою пенсию.
Поверьте, пытаясь сохранить 200гр налога, Вы противопоставляете себя остальной стране, лишаетесь сочувствия тех, с кем д.б. вместе.
Именно потому, что большинство ЧПЕНов, которые торгуют, платят смотрящим на рынке суммы гораздо большие, чем 200гр. И не протестуют.

З пенсіями взагалі все дуже непросто... Якщо ще не бачили, то рекомендую ось цей матеріал: http://polit.ua/lectures/2010/10/19/lekt.html

Класна акція! І класний репортаж :).