TEXTY.org.ua Плануємо проект, який фінансується читачами. (ОНОВЛЕНО 22.09)

Оцінка статті на цей момент: +10/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 175675 Перегляди
  • 43 Коментарі
  • 20/09/2010Дата публікації

Сайт TEXTY.org.ua існує завдяки пожертвам наших читачів

Наш гаманець вебмані у гривнях: U336801545841

Гроші на рахунок можна перекидати із свого телефона, чи з терміналу:

096 551 68 93 - це Київстар. телефон тільки для переказів, звязатися з нами можна за мейлом texty.org.ua равлик gmail.com

Прохання до усіх жетводавців після переказу коштів повідомляти нам про це на адресу texty.org.ua равлик gmail.com і вказуати на яку платіжну систему ви перерахували пожертву. В назві листа пишіть: "Пожертви"

bОновлено 10 травня 2011 року

Півроку тому ТЕКСТИ звернулися до читачів з пропозицією профінансувати сайт. Ми вдячні усім, хто жертвував свої гроші на розвиток сайту, усім, хто жертвував свій час і писав безкоштовно статті. Хоча до запланованих показників по збору коштів ще далеко, і ми виставляємо лише одну статтю в день, проект живе і розвивається.

За ці півроку ми підготували і опублікували чимало матеріалів, яким би позаздрило не одне видання з хорошим бюджетом.

Нагадаємо лише декілька:

Ми єдині, хто вів онлайн-репортажі з протестів підприємців. Під час першого мітингу провідні ЗМІ не надали значення події і обмежилися декількома малопомітними новинами.

Ми експериментували з формами подачі матеріалу. Наприклад, про рух чаювальників у США ми розповіли за допомогою слайд-шоу

Ми одні з перших на теренах українського і російського інтернету пояснили, що таке ВікліЛікс і звідки взявся Джуліан Асанж.

Традиційно ми вишукували приклади самоорганізації. В цьому напрямку особливо хотілося б відзначити матеріал про команду, котра перекладає культового Доктора Хауса українською мовою.

Не давали спокою уряду, зокрема детально прочесали аграрну політику.

Аналізували фобії президента.

Із завзяттям вв’язувалися у літературні дискусії, зокрема про Ліну Костенко (тут “+”, а тут “-“) і Василя Шкляра.

Як і раніше, ми не забували про найкращі матеріали англомовного інтернету.

Oсобливо запамяталася стаття про моральну та економічну кризу в Греції, вона нагадала нам про Україну і задала стандарт, як потрібно писати.

Стаття про спосіб протестів «британських чаювальників» масово розмножилася в неті.

Ми не зупинялися на перекладах і відслідковували останні світові тренди.

Особливо прискіпливо вивчали революцію в Єгипті

Окремо хотілося б згадати матеріали проГанді і тенденцію до зміни чисельності населення регіонів.

Ну, й наша гордість - візуалізація Бюджету, тобто програма, котра дозволяє наглядно порівняти, як змінювалися статті витрат у бюджетах України за останні декілька років. ТЕКСТИ вперше в Україні зробили продукт, котрий можна назвати "журналістикою даних". Про цю новинку написали ряд інших ЗМІ й популярні блогери.

Наведемо розрахунки, скільки коштів потрібно для повноцінної роботи сайту:

один професійний редактор, технічна підтримки, та для наповнення гонорарного фонду. Всього - 2700 доларів США на місяць, або 21 тис. гривень.

Тут варто відкрити фінансовий бік роботи журналістів. На ринку зарплата головного редактора середнього сайту коливається в межах 2 у.о. гонорари 50 – 100 грн. за тисячу знаків. Тобто якісний матеріал, на 15 тисяч знаків може обійтися в 200 у.о. Звичайно, можна зрізати авторам гонорари, домовлятися про менші суми, але це знижує мотивацію робити матеріал якісно, шукати ексклюзивну інформацію, «копати глибоко» і писати саме для нас.

Ми переконані, що за якісну роботу людина має отримувати відповідну винагороду.

Виходячи з ринкових цін на роботу журналістів і редакторів:

- Головний редактор – 800 у.о. Це не робота за півціни, а нормальна ринкова зарплата оскільки гонорарний фонд і штат мінімальні (відповідно менше роботи із замовленням і редагуванням статей)

-Сисадмін-журналіст 800 у.о. (є у нас такий фахівець) адміністрування сайту; створення нових рубрик, графічних елементів тощо; адміністрування пожертв; відслідковування кращого англомовного контенту, написання статей і новин

1100 у.о. – витрачати на гонорари журналістам та на різні оранізаційні потреби. Це дозволить ставити 3-5 статей в тиждень.

Наша мета - вийти на цю суму за перші півроку роботи сайту. 21 тис. гривень - це тисяча людей, що платять один раз на місяць 21 гривню, здається це не дуже багато?

Нам буде дуже важко вкрасти ці гроші - тому що результат одразу видно (у вигляді статей), і його завжди можна "помацати". Ми обіцяємо друкувати списки жертводавців (за їх згоди, звичайно), та постійно наголошувати, що проект на самофінансуванні читачів.

Як би там не було, одне ми знаємо точно. Подальший розвиток сайту

залежить лише від читачів. Якщо ви погодитеся з нашою пропозицією

профінансувати сайт, і приведете з собою ще декілька своїх знайомих -

він буде розвиватися далі. Якщо ні - сайт залишиться лише архівом

старих матеріалів.

P.S. Не забувайте, що ми приймаємо пожертви також у вигляді цікавих,

оригінальних текстів від наших читачів.

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.

Щоб зробити пожертву щомісячною перейдіть сюди. Будь ласка, повідомте нам про ваш внесок на пошту texty.org.ua()gmail.com

Оцінка статті на цей момент: +10/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 43

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

Люди, що були центровими апологетами "противсіхозу" жебрають на сайт.

банківський переказ з-за кордону коштуватиме 30-50 євро за послуги банкам-посередникам.
paypal donations в данному випадку- найрозповсюдженіше рішення.

Дякуємо. Можете детальніше пояснити, як ним користуватися?

реєструєшся на paypal.com і все.
сама кнопка - це вже справа розробника сайту. я додавав через плагін для wordpress, я не зна на чому ваш сайт, і, відповідно, як тут щось міняти.

Звісно, Пейпал найзручніше для пожертв журналу. Але як вони зніматимуть гроші в Україні? В принципі, Пейпал це повноцінний американський банк зараз. Потрібно запитати в укр банку як знімати гроші з свого рахунку в американському банку, виходить. Лише не знаю, чи дасть Пейпал відкрити рахунок з України.

Пейпал - це не банк. І питання, як зняти з нього гроші в Україні, зовсім нетривіальне. Є фірмочки, через які це робиться, але вони це суцільна муть.

Маю рахунок на Пейпалі прив'язаний до інтернет-картки Привату. Жодних проблем при відкритті не було.

На деяких сайтах бачила таку кнопку з написом "Donate", натиснувши яку кожен читач може щось пожертвувати. Гроші переказуються за допомогою таких спеціяльних служб з переказу грошей. Назвати зараз не можу, але цього багато в інтернеті. Там головне - знайти надійну службу, щоб хакери у людей з карток гроші не крали, та зробити зручний сервіс, щоб було більше способів переказу (картки, платіжні системи тощо). Тоді кожен небайдужий читач зможе дати сайтові трохи, скільки зможе: хоч 1 - 5 евро, хоч 100.
До того ж можна зробити деякі матеріали платними чи оголосити передплату на найсвіжиші матеріали (як це роблять агенції новин). У вас тут були до виборів такі статті, що за них і заплатити було б не шкода. Звісно, в розумних межах.

Мені здається, що краще демократичному ресурсові брати "з миру по нитці", ніж працювати на якогось одного спонсора, бо він диктуватиме контент, а не лише даватиме рекламу (рекламу ми переживемо, водночас вона може виявитись корисною). А можна в обидва способи, тут усе залежить від керівників проекту. Вони головні. Така моя думка.

Дякуємо. Ми теж робимо ставку на невеличкі пожертвування. Платного контенту, ми мабуть робити не будемо, але дякуємо за пораду

1. Банківський переказ, смс.
2. На мою думку це має залежати від часу. Раз на тиждень треба замовляти. Принаймні раз на два тижні.
3. Кнопку потрібно зробити одну, яка завжди показується. Наприклад над кнопками ЧИТАТИ/НЕ ЧИТАТИ/КОМЕНТУВАТИ в правій панелі. Вони привертають увагу, то і кнопку буде видно.
4. Я вже готовий підтримати сотнею гривень на місяць протягом кварталу. Далі буду дивитися по результатам. Для мене тут головне зручність оплати.
5. -

Чи зручно вам буде пересилати на картку Привату?

Платив колись за музику через Приват, цілком зручно, через HTTPS сторінку, конвертація в гривню показується, все як годиться.

Доречі так. Це легко робиться через приватбанківський термінал.

Идея замечательная, и на первый взгляд, за ней стоит непристрастность такого СМИ.
Но если читатели могут влиять на рейтинг материалов, и портал предоставляет инструменты для отслеживания этого - имеем то же самое.

Дабы поддержать/обеспечить своё существование, команда портала вынуждена публиковать материалы, получающие хороший/высокий рейтинг у читателей (в основной массе).

При длительной публикации "неугодных" читателю материалов, он (читатель) прекращает финансирование проекта. Возвращаемся к тому, от чего убежали.

Якщо редакція буде зважати на рейтинг статей, то можна отримати таку ситуацію. Приходить на сайт 1000 дурнів з кореспонента, наприклад. Всі платять. Але довгі і зарозумні статті вони не читають - тому понижують їх рейтинг. А короткі, без змісту, з сенсаційними заголовками їм довподоби - такі статті отримують максимальний рейтинг. Портал перетворюється в жовту пресу, бо так народ хоче.

Сложный вопрос.
Идея кнопки, чтобы любой желающий мог за понравившуюся статью прислать денюшку, мне не нравится. Это, с одной стороны, похоже на просьбу милостыни, с другой - на платный контент.
Мненравится то, что было написано вначале. Группа энтузиастов сбрасывается и фмнансирует проект на постоянной основе. Не на основе пожертвований. Не факультативно. С оговоренными правами и обязанностями. С ясным пониманием, какого рода материалы будут публиковаться, а какие не будут.
Знаете, как-то 2 друга основали сайт. Он только начал развиваться, как один из них опубликовал статью о христанстве (хотя ресурс был посвящен совсем другому). Другой в ответ опубликовал о сатанизме. В результате проект закончился не начавшись. Вот чтобы такого не было. С другой стороны, чтобы и мелочных придирок не было тоже. Чтобы выдерживался уровень, а не удовлетворение чьих-то пристратий. Это д.б. оговорено и д.б. уверенность, что люди это одинаково понимают.
По технике - карточка Привата или Форума - самое удачное. Форум не берет денег за перевод на карточку в любом отделении банка, Приват берет 5гр.
По уммам - переводить 21гр странно. Платеж, как по-моему, д.б. не мене 100гр, а можно бы еще договориться, кто-то в 1 квартал переводит 300гр, кто-то в другой. Тогда и 1000 человек не нужно, достаточно 210, что реальнее.
Из-за границы - смотря откуда. Есть более дешевые системы переводов чем WU, типа Анелик, Контакт, Юнистрим и т.д. Но они не во всех старнах есть, а в стране - не во всех отделениях банков. И там стоило бы предложить жертвователям платить реже, но больше, ведь % во многих системах зависит от суммы.
Еще 1 соображение по поводу сметы. М.б. можно меньше тратить на авторов, а часть денег потратить на рекламу?

Хороша ідея щодо прав і обов"язків. Однак є небезпека заформалізувати все до смерті. НМД потрібен якийсь короткий і зрозумілий кодекс чи список цінностей, яких ми притримуємося, максимум на сторінку Є пропозиції?

Гарна ідея також "Клуб спонсорів"(назва робоча), тобто група чи форум (куди можна потрапити лише за запрошенням) для тих, хто фінансуватиме проект.

Логично, чтобы Кодекс Вы составили, а участники одобрили бы или добавили что-то важное каждому.
Я составлю такой, что кроме меня никого в составе клуба не окажеься о)))

І що буде мати людина потрапивши в цей клуб?

Вебмані, можливо? У кожному айбоксі і іже с нім є можливість поповнити будь-який рахунок.

Ми зараз думаємо над різними варіантами, косультуємося з читачами. Кажуть вебмані перевести в нормальні гроші досить дорого. Якщо знаєте більше пишіть

можна картку приватбанку прикріпити до вебмані-гаманця і виводити майже без комісії.
Спосіб оплати через вм неодмінно має бути зважаючи на його розповсюдженість, а пей-пел, якщо нічого останнім часом не змінилося, досі з Україною офіційно не працює.

Можете підказати, як прикріпити картку до вебмані-гаманця?

должно быть несколько способов, вебмани удобен тем, что легко пополнить через терминал. Еще лучше просто платная смс разного номинала от 5 до 100 грн

А ще від себе можу запропонувати безкоштовну вичитку чи переклад (з англійської), якщо часу вистачить. Якщо рапотом не стане, кому робити це - звертайтеся до мене. Пошту маєте.

Можете перекласти цю статтю http://www.nytimes.com/2010/08/29/magazine/29language-t.html?_r=2&pagewanted=all

Переклад вишліть мені на мило. roman.kulch раврик gmail.com

Якщо ви бажаєте підтримати цей проект, будь ласка приєднуйтеся до однієї з ініціатив на сайті Pledgebank, які ми започаткували. Ваш підпис дуже важливий! http://www.uk.pledgebank.com/100ForTexty

Адміністрація :)

Ідея хороша.
Сумніви викликає досяжність запропонованого кошторису. Адже відвідуваність і на попередній версії сайту була невисокою. Зараз же вона навряд вища. Та якщо не спробувати - точно нічого не буде.
До речі, Владимир висловив дуже слушну думку щодо реклами. Вона необхідна щоб з'являлись нові читачі і , відповідно, нові автори та нові пожертви. Відсутність реклами ресурсу була слабким місцем попереднього варіанту ресурсу. І в новій версії це слід врахувати.
Щодо питань.
1. В Україні - один з варіантів що розглідався раніше. Плюс чому б не розглянути платіжні термінали? Здається, там можна вказати номер рахунку.
З-за кордону, наприклад, ВебМані.
2. Певно, чекати доведеться довго. Тому краще варіант два :).
3. Чом би й ні.
4. Наприклад, по 50 грн. на місяць.
5. Не певен що буде толк.

Щодо реклами. Є одне дуже просте правило: "Реклама має ходити своїми ногами". Тобто можна вкладати гроші рекламу, розручувати сайт і т.п., але найбільш правильно робити ставку на користувачів продукту, які будуть рекомендувати його своїм знайомим.

Половина справи вже зроблена - тут дійсно є _що_ рекламувати. Але робити це незручно - немає ні кнопки "додати сайт у закладки", ні "пыдписатись RSS" (як на нові матеріали, так і на коментарі). Немає ні копірайту, ні можливості двома-трьома кліками зробити перепост кудись в ЖЖ, на форум чи до себе в блог, et cetera, et cetera...

Звичайно, підтримую ідею вцілому. Згідний прийняти участь у фінансуванні проекту. ДЛЯ ПОЧАТКУ - ЗА БУДЬ-ЯКИХ УМОВ.
Однак, зауважу те, що правильно тут згадували про засади. Впевнений: жодна справа, яка не обдумана, необговорена і не задокументована, не матиме розвитку. Ну, хоча б, я маю знати, що саме я буду фінансувати (звісно, я зрозумів, що роботу редакторів та авторів та ще щось). Мова про статут, кодекс угоду з жертводавцями чи хоч щось. Про редакційну політику сайту, гарантії неучасті його в чиємусь політичному проекті, тематику, врешті. Чи мова ведеться про фахову журналістську роботу чи про форум? Чи то є статті для сайту чи передруки з купою посилань-реклами інших ресурсів, що присутнє на сайті й зараз, і таке інше. Хто, врешті, контролюватиме редактора?
Вести мову про майнові права і відповідні впливи - безглуздо. Назавтра з'явиться "стратегічний інвестор". Ну, загалом, трішки плутаюсь, як би воно мало бути, щоб цивілізовано, чи що?
Платити можна в межах України легко. Йдіть до найближчого банку і пояснюйте проблему. Вам допоможуть її вирішити. Я користуюсь в Укрсиббанку картковим і поточним рахунком, якими надзвичайно просто через нет керувати і здійснювати в тому числі і безготівкові платежі в системі банку. Думаю, є маса й інших способів.

"Пропоную ставитися до пожертв, як до передплати друкованого видання. Якщо редакційна поліика не подобається, то пожертви припиняються."
Просто і цілком прийнятно.
Щодо іноземних фондів - цікава ідея. Можливо хтось з них і побажає профінансувати хороший інтернет-ресурс. Особливо за наявних утисків свободи слова в Україні.
І зверніть увагу на рекламу.

От я хочу написати про команду UATEAM, яка озвучує серіали українською.

таку роботу я оцінюю в 450 грн.

Якщо громада хоче почитати про цих популяризаторів, можна спробувати взятися.

До слова, чи хтось мав справу з таким сервісом?
http://flattr.com/

А хто вже перераховува на вебмані? Поділіться як з найменшими витратами перерахувати. А то я вчора глянув на easyPay термінал, там комісія 6% (як мінімум).
П.С. Редакція має рахунок в ПриватБанку? Чи тільки вебмані і все?

ВебМані нам вже пересилали. Нюанси роботи цієї системи ми щене вичили. Ось їх сайт http://webmoney.ua/

Я перераховував. Щодо затрат мені важко сказати, оскільки я вебмані отримую з інтернету і в інтернеті ж їх витрачаю. Тому для мене це просто, зручно і дешево (комісія 0,8%).

Судячи з давності дискусії, можна говорити про те, що вже є якісь проміжні результати.
Чи можна поцікавитися якимись підсумками, напр., на кінець 2010 р.?
Тобто хоч приблизно скільки пожертв було зібрано і на що вони пішли?
Чи вплинули хоч трохи на якість контенту?

Була обіцянка ще у листопаді оприлюднити якісь принципи стосунків сайту та жертодавців. Можна десь переглянути?