Кабінет Міністрів бреше: зміни у Бюджет, прийняті учора "більшістю" у Раді, аж ніяк не "соціальні" (інтерактивна таблиця)

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 92771 Перегляди
  • 4 Коментарі
  • 15/06/2011Дата публікації

Законопроект по державному Бюджету, поданий Кабміном від 10 червня і в рекордний строк прийнятий "більшістю" учора, 14 червня, називається "Щодо соціальних показників бюджету". Достатньо подивитися на список перших десяти пунктів витрат, які було збільшено, для того щоб зрозуміти, що зміни ці аж ніяк не стосуються покращення життя пересічних громадян.

Автор: Анатолій Бондаренко

Для інформації: на вечірньому засіданні Верховної Ради 14 червня, коли були проголосовані зміни до Бюджету, фізично у залі було присутньо лише 157 депутатів від більшості (див. графік відвідуваності ВР). Зміни були прийняті 239 картками, отже схоже в цей вечір "більшість" поставила черговий міні-рекорд по багатостаночному голосуванню "за себе і за того хлопця".

Натомість, на покращення здоров'я депутатів та вищих посадовців, додано близько 4 млн гривень, а кошти в розмірі більше 1 млрд. гривень, явно з призначенням "розпил", підуть на на шахти Донбасу (детально всі види витрат можна подивитися у цьому документі (файл ексел) з сайту Верховної Ради).

 

Алгоритм роботи з таблицею наступний: для того, щоб отримати швидке уявлення про всі зміни, внесені вчора в Бюджет, сортуйте список в таблиці по кількості доданих коштів або по відсотку змін (для цього, як і весь час в наших таблицях, клікніть на заголовок у відповідній колонці). Якщо вас щось зацікавило, звертайтеся до деталей у файлі, лінк на який ми надали вище. Примітка - скорочення (з.в.) в таблиці означає "загальнодержавні видатки"

 

 

Розглянемо, для прикладу, перших декілька місць в хіт-параді збільшених витрат, якщо брати по абсолютній кількості грошей:

1. Кабмін через Мінфін отримав можливість додатково "розподілити" 4.3 млрд. грошей, завдяки доданим коштам на дотації з державного бюджету місцевим бюджетам, на капітальні видатки, що розподіляються Кабміном та

на субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо "соціально-економічного розвитку окремих територій" - дуже цікаво, що це будуть за території.

2. Мінфін дасть 1.6 млрд. м. Києву, "на здійснення функцій столиці".

3. Більшість з 1.5 млрд, якими приросло МінЕнергетики, буде закопано на покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції та на державну підтримку будівництва об'єктів вугле- і торфодобувних підприємств

4. 400 млн гривень МінЖКГ будуть віддані на реконструкцію та будівництво систем централізованого водовідведення (напевне на тих водоканалах, де є правильні власники водоканали у "правильних" регіонах).

5. МНС витратить свої новенькі, сяючі 300 млн, на Чорнобиль.

...

8. Цей пункт - 256 млн з загальнодержавними витратами для МінЖКГ, приховує 25 млн гривень для 5 районів Житомирщини (як підозрюють депутати від БЮТ, це передвиборчий хабар особисто від Литвина, щоб підготувати для себе мажоритарні округи)

А де ж власне, Міністерство соціальної політики? На 10-му місці по коштам, і ми змушені забрати свої слова назад - все таки майже 2% від загальної кількості змін в Бюджеті (близько 10 млрд доданих витрат), піде на безкоштовне харчування в сім'ях постраждалих від чорнобильскої катастрофи, підтримку пенсіонерів та інвалідів, тощо. Отже, принаймні на два відсотки ці зміни таки дійсно, соціальні!

* * *

Дані знаходяться у цій таблиці Google, їх можна качати собі на комп'ютер

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.

Щоб зробити пожертву щомісячною перейдіть сюди. Будь ласка, повідомте нам про ваш внесок на пошту texty.org.ua()gmail.com

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 4

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

Автор не вполне прав. Поскольку повышаются ставки бюджетникам, то они пойдут по разным министерствам, не только соцполитики, но на повышение соцстандартов.
Не очень понятно на счет правильных владельцев водоканалов. У нас что, уже частные водоканалы есть? Я слышал, что какие-то сданы в окнцессию (вроде в Одессе?). Но по-моему, они все коммунальные?
Оценка Матчука "на збільшення соціальних стандартів — 1,4 мільярда. Тобто — лише 10%" http://www.razom.org.ua/news/12240/ мне видится более точной, чем "майже 2% від загальної кількості змін в Бюджеті" в статье.

По 2%: я виділив слово *принаймні*, що означає мінімальну оцінку
По водоканалам: я виправив на "правильні регіони", так буде коректніше. Тим більше, що Попов стверджує що відновив контроль над "Києвенергохолдингом", а значить формально залишається у приватних руках лише "Одесаводоканал"

Чи є приватні водоканали не відомо. Але іноді міські голови при піднятті тарифів посилаються на "приватний" водоканал, який не хоче працювати дешевше. Я таке чув декілька раз. Яка там частка комунального, а яка приватного не відомо. Але вони точно не належать ні державі ні громаді

Цей коментар вилучено автором.