Медицина
Харкова
в цифрах

Відкриті дані в центрі медреформи

Переглянути проєкт

Про проєкт

Медицина Харкова в цифрах — це інтерактивний дашборд про роботу системи охорони здоров’я за 2020 рік. В його основі — відкриті дані Харківської міської ради, Національної служби здоров’я України та системи «Prozorro». Проєкт стане корисним, якщо ви хочете дізнатися про роботу та фінансування комунальних закладів охорони здоров’я, найпоширеніші захворювання, закупівлю медпродукції. Сервіс допоможе із вибором сімейного лікаря, а також надасть рекомендації щодо діагностики стану здоров’я.

Дані дашбордів оновлюються щоквартально.

Читати далі
34
медзаклади, що надають первинну медико-санітарну допомогу
840+
сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів
~220тис.
прийомів пацієнтів щомісяця
Первинна медицина

Сімейна медицина або первинна ланка надання медичної допомоги об’єднує терапевтів, сімейних лікарів та педіатрів. Вони працюють із найбільш поширеними захворюваннями та за необхідності спрямовують пацієнтів до вузькопрофільних спеціалістів. Дашборди нижче допоможуть розібратись, як відбувається фінансування первинної ланки, та ознайомитись із показниками роботи лікарів. Ця інформація буде корисною для пацієнтів під час планування візиту, виборі або зміні лікаря. А також для лікарів та керівників закладів для покращення якості медичного сервісу.

Гроші ходять за пацієнтами

З жовтня 2018 року фінансування закладів первинної ланки залежить від кількості укладених декларацій. Гроші нараховуються не за число ліжок або лікарів, а за пацієнтів, які обслуговуються лікарнею. На графіку можна дослідити співвідношення між державним фінансуванням за програмою медичних гарантій (первинна медична допомога) та кількістю прийомів у медзакладах Харкова.

Типи медзакладів:

Поліклініка

Лікарня

Дитяча поліклініка

Дитяча лікарня

Студентська поліклініка

Оберіть період:

Медзаклади згруповані по районам для зручності пошуку та порівняння. Підписати декларацію із сімейним лікарем, терапевтом або педіатром можна в будь-якому закладі незалежно від місця проживання

Хто з лікарів приймає найбільше пацієнтів?

Кількість прийомів, які проводить сімейний лікар, терапевт або педіатр, залежить від багатьох чинників. Найбільше на це впливає кількість підписаних декларацій з пацієнтами, їх вік та характер звернень. Введіть ім’я свого сімейного лікаря у формі пошуку нижче та дізнайтеся інформацію про показники його роботи та навантаження в прийомні дні.

Зафарбувати за:
Район
Спеціальність лікаря
Район
Спеціальність лікаря:
Терапевти та сімейні лікарі
Педіатри
Кожна точка — один лікар.
Натисніть, щоб отримати
інформацію про лікаря

Медичний заклад:

Спеціальність:

Кількість прийомів за тиждень:

Навантаження лікаря за останні два місяці:

Статево-віковий розподіл пацієнтів:

Як користуватись графіком?

У середньому лікарі первинної ланки здійснюють від 40 до 80 прийомів пацієнтів на тиждень. Праворуч на графіку розміщені лікарі (кожна крапка — один лікар), що здійснюють найбільшу кількість прийомів. Як правило, вони вже набрали оптимальну кількість пацієнтів і не проводять підписання декларацій. Оптимальні обсяги практики для одного сімейного лікаря становлять 1800 людей, лікаря-терапевта — 2000, лікаря-педіатра — 900. Ліворуч на графіку, як правило, розміщуються лікарі, які працюють не на повну ставку або суміщають кілька посад. Тому вони проводять значно менше прийомів. Лікарі, що відкриті для підписання декларацій зазвичай знаходяться у центральній та лівій частині графіка. Дізнатися про можливість підписання декларації з конкретним лікарем та попередньо заповнити документ можна на порталі Helsi.me. Крім цього, візуалізація дає можливість простежити, з якими групами людей за статтю й віком працюють лікарі, в які дні вони проводять прийом.

Діагностика захворювань

Вчасна діагностика допомагає запобігти виникненню багатьох хвороб. Тому важливо стежити за станом здоров’я, проходити планові обстеження та вакцинацію. Нижче на дашборді ви можете отримати рекомендації щодо діагностики стану здоров’я, а також проаналізувати динаміку сотні найпоширеніших захворювань.

Отримайте поради щодо діагностики стану здоров’я в сімейного лікаря

Введіть дані про свою стать і вік та отримайте інформацію щодо гарантованих державою послуг діагностики стану здоров’я та вакцинації в сімейного лікаря, терапевта або педіатра.

Що таке державні гарантії первинної медичної допомоги?

Держава забезпечує громадян пакетом найнеобхідніших послуг первинної медичної допомоги. За умови підписання декларації їх отримання є безкоштовним. Ви можете звертатися до сімейного лікаря, терапевта або педіатра з будь-якими питаннями, що пов'язані зі здоров'ям. Лікар встановить діагноз та за необхідності спрямує до вузькопрофільних спеціалістів. За наявності направлення від лікаря первинної ланки послуги вторинного та третинного рівня за програмою медичних гарантій є також безкоштовними.

Сервіс допоможе ознайомитись з переліком досліджень, аналізів та вакцин, які ви можете отримати безкоштовно в сімейного лікаря. У разі відмови зверніться до керівництва відповідного медзакладу.

Оберіть свій вік:
0-5
6-17
18-39
40-64
65+
Оберіть свою стать:
Чоловік
Жінка
Далі

Причини звернень
Діагнози
Типи направлень

Примітка. Категорія «Відсутність хвороби» встановлюється коли немає ніякої очевидної проблеми зі здоров'ям, наприклад, здійснення щеплень, аналізів або надання поради. Графік охоплює всі групи пацієнтів за статтю та віком. Діагнози класифікуються на основі ICPC.

100 найпоширеніших діагнозів, встановлених лікарями первинної ланки

Щомісяця сімейні лікарі, терапевти й педіатри комунальних медзакладів Харкова діагностують близько 190 тис. захворювань. Графік дозволяє аналізувати динаміку діагностики в часі. Використайте фільтр для того, щоб налаштувати конкретний заклад охорони здоров’я.

Вибрати лікарню
Скинути фільтри
Діагноз:
Показати назви захворювань

Як користуватись графіком?

Зростання кількості встановлених діагнозів у березні — червні 2020 року зумовлене поступовим упровадженням медичної інформаційної системи (Helsi.me). У цей період до системи вносилась лише частина інформації. Тому графік не зображує реальну картину захворюваності.

Графік дозволяє аналізувати динаміку діагностики захворювань, а також порівнювати показники між собою. Наприклад, ви можете стежити, як поширюються респіраторні інфекції та інші сезонні хвороби. Якщо кількість випадків починає зростати, то це сигнал для того, щоб пройти вакцинацію або проконсультуватися у сімейного лікаря щодо інших превентивних заходів. Дані дозволяють підтвердити або спростувати ті чи інші твердження, які звучать у медіа. Таким чином, уникнути дезінформації та маніпуляцій. Для управлінців аналіз даних знадобиться під час розробки та моніторингу цільових програм, спрямованих на покращення громадського здоров’я та медичного обслуговування.

Примітка. Категорія «Відсутність хвороби» встановлюється коли немає ніякої очевидної проблеми зі здоров'ям, наприклад, здійснення щеплень, аналізів або надання поради. Графік охоплює всі групи пацієнтів за статтю та віком. Діагнози класифікуються на основі ICPC-2. Кількість діагнозів, що відображена на графіку, була отримана із урахуванням повторних візитів пацієнтів. Тобто, якщо особа прийшла на прийом повторно щодо того ж діагнозу, то в більшості випадків у даних це буде відображено як ще один діагноз.

Закупівлі медпродукції

Аналізуйте закупівлі медобладнання, фармацевтичної продукції та засобів гігієни комунальними закладами охорони здоров’я Харкова в 2020 році. Клікніть на графік, щоб переглянути інформацію по кожному району й закладу.

Скористайтеся фільтрами для детальнішого аналізу даних у таблиці. Перелік сформований на основі інформації із системи Prozorro. До нього належать всі закупівлі в межах коду класифікації «33000000-0 — Медичне обладнання, фармацевтична продукція та засоби особистої гігієни».

Щоб ознайомитись із таблицею, розверніть екран в альбомний режим
Закупівля
CPV-код
  Замовник
   Постачальник
    Дата укладення договору
    Сума, грн