Перша реєстрація автомобілів в Україні

Щороку в Україні здійснюється понад мільйон реєстраційних операцій, зокрема у 2017-му їх було 1 415 512. Дослідити реальний стан українського авторинку та якісно змінити його майбутнє відтепер можна в кілька кліків.

Вперше в Україні Головний сервісний центр МВС оприлюднив відкриті дані про первинну реєстрацію авто на національному порталі data.gov.ua. На основі цих даних створено простий та зручний у користуванні сервіс, що надає доступ до інформації, починаючи з 2013 року. Актуалізація інформації здійснюватиметься щомісячно.

Цей сервіс надає можливість кожному громадянину самостійно встановлювати параметри пошуку інформації за допомогою зручних фільтрів. Такий інструмент має на меті унеможливити маніпуляції державними даними, зменшити корупційні ризики, вирівняти інформаційні умови для всіх учасників авторинку, незалежно від їхнього місця проживання чи глибини знань з автотематики.

Зауважимо: на графіках відображені тільки операції первинної реєстрації. Повну інформацію по всіх операціях із транспортними засобами ви можете знайти на порталі data.gov.ua

Кількість реєстрацій за місяць
Виберіть фільтр
Графіки оновлюються при зміні фільтрів. Щоб змінити порядок фільтрів, тягніть за значок . Додавайте нові фільтри за допомогою кнопки . Щоб порівнювати моделі між собою, виберіть кілька моделей
Активні фільтри
Тут можна скинути попередньо встановлені фільтри
Зареєстровано за областями

Вперше транспортний засіб потрапляє до Єдиного державного реєстру МВС стосовно зареєстрованих транспортних засобів та їх власників під час його першої реєстрації власником у територіальному сервісному центрі МВС. Далі в реєстрі відображаються всі зміни, що відбуваються з автомобілем: зміна власника, номерного знака, здійснення переобладнання тощо. Сервіс відкритих даних не містить конфіденційної інформації, але при цьому надає можливість ознайомитися з технічними характеристиками зареєстрованих авто. Завдяки сервісу можна порівнювати дані щодо реєстрації транспортних засобів за регіоном, датою випуску, маркою та моделлю, типом палива, кольором та ін.

Кому можуть стати в пригоді ці дані?

Сервіс допомагає зрозуміти тенденції автомобільного ринку в Україні, запропонувати державі нові способи використання таких відкритих даних для підвищення доступності послуг у цій сфері, або ж виокремити цікаві факти. Наприклад:

  • зазвичай при першій реєстрації серед українців не користуються популярністю автомобілі, старші за вісім років;
  • у 2017 році зареєстровано 64 655 автомобілів 2017 року випуску.

Для громадянина

Уявімо, ви плануєте придбати авто. Починаєте пошуки «свого» транспортного засобу з аналізу ринку та губитесь у різноманітті пропозицій. До кого звернутись за порадою? Зверніться до громадян, які за найбільш оптимальні варіанти вже «проголосували гаманцем» – точну інформацію про найпопулярніші моделі авто у вашому регіоні можна знайти завдяки сервісу відкритих даних, який ви зараз гортаєте.

Для бізнесу

Маркетологи та дослідники автомобільного ринку можуть більше дізнатися про споживчу поведінку та вподобання громадян, зокрема: які автомобілі купують мешканці різних регіонів, як колір авто впливає на його популярність тощо.

Для держави

Відкриті дані про зареєстровані транспортні засоби дозволяють планувати обґрунтовану державну політику. Вони допоможуть, наприклад:

  • зрозуміти, чи стимулювало громадян активніше купувати електромобілі тимчасове скасування мита на їх ввезення;
  • проектувати інфраструктуру ринку, одночасно враховуючи потреби різних учасників дорожнього руху – водіїв, велосипедистів та пішоходів;
  • спостерігати динаміку реєстрації автомобілів із дизельними двигунами, які більше від бензинових забруднюють навколишнє середовище.

Окрім даних про приватні легкові автомобілі, проект дозволяє аналізувати дані стосовно реєстрації транспортних засобів інших категорій, зокрема автобусів та мікроавтобусів.

Згідно з політикою відкритості Уряду України, інформація, якою володіє держава, має бути однаково доступна усім громадянам. Ці дані мають не просто накопичуватися державою, а й працювати на українців, полегшуючи їхнє життя. Така політика, що базується на відкритих даних, веде до кращих результатів для громадян і суспільства.

Антикорупційний ефект

Цей сервіс матиме антикорупційний ефект у кількох аспектах. Насамперед, він даватиме можливість громадським активістам та журналістам досліджувати ситуацію на ринку.

Крім того, він усуне асиметрію інформації на ринку, яка була присутня раніше. Досі тільки трейдери володіли інформацією про насиченість ринку певними марками авто, а також про якісні та цінові параметри автомобілів, які продаються в Україні. Для покупців уся повнота цієї інформації не була доступною — а отже, покупці не могли зіставляти різні параметри, що залишало можливість для трейдерів впливати на ціни. Вирівнювання доступу до інформації зменшує можливість для маніпуляцій та дозволяє покупцям автомобілів приймати зважені рішення.

Сервіс забезпечує чіткість процедур реєстрації і збільшує прозорість державних послуг у цілому.

Контактна інформація

Щоб зв’язатись із авторами проекту, а також щоб надіслати побажання та пропозиції щодо нього, пишіть за адресою texty.cars@gmail.com