Звідки у світі відправляють космічні кораблі й людей у космос? (КАРТА)

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 670 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 20/01/2020Дата публікації

17 січня з Гаяни було відправлено ракету Ariane, передає Space. Але попри те, що космодром поблизу Куру нині є одним із найактивніших - звідти ніколи не відправляли людей у космос.

Запуск із Куру, 17 січня 2020

Загалом у світі, починаючи з 1957 року, існувало 29 точок запуску космічних апаратів на орбіту й поза неї.

21 із цих космопортів активні й нині - але тільки з трьох із них відправляли людей.

На цій карті від National Geographic різними розмірами показано порти залежно від кількості запусків. Обведено кругами ті, звідки об'єкти відправляли далі, ніж на навколоземну орбіту. Й лише з мису Канаверал у США, казахстанського Байконуру й китайського космодрому Січан будь-коли відправляли людей у космос:

Активні космопорти

ОНОВЛЕНО: наш читач додивився, що на цій карті світу від National Geographic Крим позначено як російський. Ми обурені, вже написали виданню листа з претензією з цього приводу.

Цікаво, що всі порти, крім одного - в північній півкулі.

Леонід Каденюк, єдиний космонавт незалежної України, стартував з мису Канаверал у складі екіпажу шатлу Колубмія, STS-87

Через екзотику парадоксального поєднання - стаття в National Geographic починається отаким диким фото. Таке тепер відбувається постійно:

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка. Для переказу коштів клікайте сюди

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!