Космічне фото дня: північний полюс Марса у великому розширенні (ФОТО)

Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 428 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 03/12/2019Дата публікації

Спіралі криги та пилу закрутилися навколо полярної шапки Марса на цьому фото, викладеному в широкій роздільній здатності:

клікніть для збільшення

Фотографії, з яких складено це зображення, зробив штучний супутник Mars Express Orbiter, який кружляє навколо четвертої планети.
Джерело фото: Space.

Крім спіралей криги, які, на думку вчених, утворені вітрами - на зображенні також помітно глибокий каньйон (нижня частина зображення, по центру - з гори вниз). Цей каньйон прорізає північну полярну шапку, земляни називають його Chasma Boreale, що в перекладі й означає Північний каньйон. Він має довжину понад 550 км (для порівняння, Великий каньйон у США має довжину 440 км, а найбільший каньйон на нашій планеті, Ярлунг Тцанпо в Тибеті, має близько 500 км довжини).

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка. Для переказу коштів клікайте сюди

Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!