Тривимірні голограми, як у Зоряних війнах - уже реальність (ВІДЕО)

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 1790 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 15/11/2019Дата публікації

Забудьте світлові мечі - на Землі створили щось краще: тривимірні голограми, які водночас проєктують відео, звук і навіть відчуття дотику.

Поки що голограми не настільки складні, як знаменитий заклик про допомогу від принцеси Леї - але вони трансформують віртуальну реальність, забезпечуючи багаточуттєвий досвід без усіляких шоломів чи іншого громіздкого обладнання для користувача.

І вже дуже скоро ми матимемо щось подібне.

Вже існує багато способів створення тривимірної реальності - але переважно вони включають спеціальне обладнання, яке має на себе вдягати глядач.

Недавно створено також лазерні зображення, але без звуку - і з ризиком обпектися при спробі доторкнутися.

Тут у нас дещо кардинально інакше.

Зображення передається на невеличку напівпрозору кульку, яка завдяки ультразвуковим хвилям реально переміщується зі швидкістю до дев'яти метрів на секунду.

Водночас є й справжній звук. А додаткові хвилі утворюють регіони низького та високого тиску, які симулюють відчуття дотику.

Усе це - без спорядження, яке мав би вдягати на себе користувач.

Технічні деталі - в журналі Science тут.

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка. Для переказу коштів клікайте сюди

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!