Зворушливий кітч. У Штатах оприлюднили тисячі фото придорожної архітектури (ФОТО, ЛІНК)

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 675 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 09/10/2019Дата публікації

Кожен власник закладу біля швидкісних шосе намагався зробити так, аби водії, які їдуть на високій швидкості, могли ще здалеку помітити його кафе або заправну станцію.

Фотограф і архітектурний критик Джон Марголіс колекціонував ці придорожні об'єкти протягом 30 років, - передає Хмарочос.

Бібліотека Конгресу США оцифрувала та оприлюднила понад 11 тисяч кольорових знімків, зроблених цією людиною.

На світлинах зображено різноманітні елементи придорожньої архітектури: магазини, кафе, мотелі, автозаправні станції, вхідні групи, рекламні щити, вивіски тощо.

Більшість із них – яскраві та ексцентричні. Таку форму визначала висока конкуренція між закладами, розташованими уздовж дороги.

З тих же причин зовнішній вигляд споруди нерідко розповідав про її призначення. Наприклад, шинок могли зробити у вигляді риби, а автомобільну мийку – у формі кита.

Джон Марголіс почав знімати такі об’єкти наприкінці 1960-х і працював над проєктом понад 30 років. За цей час він подолав більш як 160 тисяч кілометрів шляху.

Знімаючи, він намагався за можливості уникати зайвих елементів, таких як хмари, люди й автомобілі. Більшості з відзнятих ним споруд і конструкцій вже немає, дрібних підприємців відтоді замінили монополісти, мережі та великі компанії.

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка. Для переказу коштів клікайте сюди

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!