МОЗ і МОН заборонили дітям без щеплень відвідувати школи

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 8291 Перегляди
  • 1 Коментарі
  • 14/08/2019Дата публікації

"Якщо це якась світоглядна позиція батьків, вони мають право на альтернативні способи отримання освіти. Наприклад, дистанційний або індивідуальний", - сказала міністр освіти.

Міністерство охорони здоров'я і Міністерство освіти і науки підтвердили заборону на відвідування шкіл і дитсадків дітьми, які не були вакциновані відповідно до національного календаря щеплень.

Про це заявили голови міністерств Уляна Супрун і Лілія Гриневич на пресконференції в середу, - передає ЛБ.

"Якщо в дитини немає щеплень і немає медичних протипоказань для щеплень, вона не буде допущена до навчання. У неї повинна бути альтернативна форма навчання. Якщо батьки від цього відмовляються - це їхній вибір. Але їхня дитина не буде допущена до школи", - сказала в.о. міністра охорони здоров'я.

Вона нагадала, що стаття 15 закону України про захист населення від інфекційних хвороб прямо говорить, що дітям, які не були вакциновані відповідно до національного календаря щеплень, забороняється відвідувати навчальні заклади. "Це було підтверджено Верховним Судом України", - додала Супрун.

Вона зазначила, що в умовах спалаху кору і перед загрозою спалаху дифтерії невакциновані члени колективу можуть становити небезпеку не тільки для інших дітей, але й їхніх сімей і вчителів.

Міністр освіти і науки Гриневич підтримала позицію Супрун.

"Міністерство освіти і науки теж закликає всіх батьків зробити необхідні щеплення згідно з національним календарем. Якщо Міністерство охорони здоров'я вважає важливим і доцільним дотримання календаря, ми повинні керуватися цими настановами", - сказала Гриневич.

Міністр додала, що відвідування школи - не єдина форма отримання освіти в Україні.

"Якщо це якась світоглядна позиція батьків, вони мають право на альтернативні способи отримання освіти. Наприклад, дистанційний або індивідуальний", - додала вона.

Нагадаємо, що в Україні обов'язковими є щеплення від гепатиту B, туберкульозу, кору, паротиту та краснухи, дифтерії та правця, кашлюку, поліомієліту і Хіб-інфекції.

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 1

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

Примус "щеплень" можна пояснити тим що 1) на "привілейованих" ("медпрацівників", чиновників а також достатньо багатих і всіх їх дітей) той примус не розповсюджується (відповідно, перше ніж "щепитися", вони "десять разів подумають" як про різні побічні ефекти, ризики для життя й здоров'я, так і про ефективність "вакцинації")
2) "привілейовані" намагаються захистити себе (і своїх дітей) за рахунок ризиків непривілейованих ( у разі якщо "вакцина" взагалі має якусь дієвість), або/а_також "бігфарма" гарантує собі (над)прибутки і надалі; а то ще не згадуючи про різного роду "випробовування" (на населенні третього світу), додавання у "вакцини" різної гадості для "боротьби з перенаселенням планети" тощо.

Як має бути
1) "держава" ("влада") в праві тільки проінформувати про всі переваги й (обов'язково) побічні ефекти різних "вакцин" і лише сприяти усвідомленому вибору громадян (не більше)
2) той хто вирішив "прищепитися" (і "прищепити" своїх дітей), певний, що вакцина потрібна (тобто дієва), і не може мати ніяких претензій до "нещеплених" (адже "вакцина" його "захищає"). кожен, отримавши всю необхідну інформацію, діє на свій розсуд, й відповідає за свої дії.