Заяви Кучми "не стріляти у відповідь" та "торгувати з ОРДЛО" масово розкритикували

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 1900 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 06/06/2019Дата публікації

Заяви Кучми про "не стріляти у відповідь" і "торгувати з ОРДЛО" масово критикують: це крок до капітуляції й фінансова підтримка тероризму.

Не стріляють у відповідь ті, кого поставили до стінки, - заявив В'ятрович

Директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович прокоментував заяву представника України на мінських переговорах Леоніда Кучми про те, що в новій угоді про перемир'я на Донбасі треба внести пункт, що забороняє ведення вогню у відповідь.

"Не стріляють у відповідь ті, кого поставили до стінки", - написав В'ятрович.

Він також нагадав, що сьогодні 75-та річниця висадки союзних військ у Нормандії, і наголосив, що "переможці стріляли не тільки у відповідь".

Раніше глава української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Леонід Кучма на переговорах у Мінську запропонував при складанні угоди про введення в районі бойових дій на Донбасі режиму тиші, треба внести пункт, що забороняє ведення вогню у відповідь.

Дивіться також: Вже стаємо на коліна? Порошенко про начебто готовність України скасувати економічну блокаду ОРДЛО

Торгівля з ОРДЛО - фінансування тероризму

Глава ГПУ Юрій Луценко прокоментував пропозицію, озвучену експрезидентом України Леонідом Кучмою, зняти економічну блокаду з окупованих територій Донбасу.

"Торгівля з підприємствами на окупованих територіях можлива лише у разі їхньої реєстрації та сплати податків в Україні. Як це було до 2017 року", - написав він.

За словами Луценка, після того, як терористи "націоналізували" українську державну і приватну власність на території ОРДЛО, "ідея зняти економічну блокаду означає легалізацію виплати податків терористичним утворенням і перекладання соціальних та комунальних видатків псевдореспублік на український бюджет".

"Така торгівля буде криміналом, що підпадає під статтю 258-5 КК про фінансування тероризму", - резюмував глава ГПУ.

Нагадаємо, раніше спецпредставник ОБСЄ в ТКГ Мартін Сайдік повідомив, що експрезидент України, представник України в ТКГ Леонід Кучма запропонував зняти економічну блокаду з окупованих територій, що було підтримано учасниками з ОРЛО та ОРДО.

Парубій: Заборона стріляти у відповідь - це крок до капітуляції України перед РФ

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявляє про неприпустимість заборони стріляти у відповідь на атаки противника на Донбасі й називає це капітуляцією перед РФ.

"Заборона стріляти у відповідь - це не крок до миру, а крок до капітуляції. Ми не дозволимо капітуляції України перед Росією", - заявив Парубій.

Він сказав, що представник України в Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на сході України (ТКГ) Леонід Кучма на засіданні в Мінську в середу за дорученням президента Володимира Зеленського оголосив ініціативу про те, що українські військовослужбовці не мають відкривати вогонь у відповідь на атаки російського агресора.

Парубій нагадав, що за останню добу на сході України один військовий загинув, ще 12 було поранено.

За матеріалами Цензора

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!