62 депутати оскаржили в Конституційному суді розпуск Ради, бо не було конституційних підстав

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 2131 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 24/05/2019Дата публікації

Коаліція в Раді припинила свою діяльність після заяви фракції "Народного фронту" 17 травня 2019 року. З цього дня почався 30-денний термін формування коаліції, що визначено чинною Конституцією.

62 депутати Верховної Ради оскаржили указ президента Володимира Зеленського про розпуск парламенту, - передає ЛБ.

Про це оголосив у п'ятницю журналістам народний депутат Андрій Тетерук з "Народного фронту".

"Ми стверджуємо, що коаліція фракцій "Європейська Україна" була сформована відповідно до чинного законодавства. Вона припинила свою діяльність після заяви фракції "Народного фронту" 17 травня 2019 року. З цього дня почався 30-денний термін формування коаліції, що визначено чинною Конституцією", - пояснив позицію депутатів Тетерук.

Зеленський не став чекати 30 днів, а підписав указ про розпуск парламенту наступного дня після інавгурації.

Тетерук вважає, що президент порушив Конституцію.

"Ми вбачаємо в цьому спроби, керуючись політичною доцільністю, використовувати закон як дишло, що є неприпустимим у демократичних державах", - сказав він.

Нагадаємо, 21 травня Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради 8-го скликання і призначення дострокових виборів на 21 липня. Підставою для розпуску було зазначено відсутність коаліції у Верховній Раді.

Коаліція "Європейська Україна" була створена наприкінці 2014 року в складі БПП, "Народного фронту", Радикальної партії, "Самопомочі" й "Батьківщини". Три останні фракції з неї пізніше вийшли, після чого вже в 2016 році в складі більшості залишилося менш ніж 226 депутатів.

Однак офіційно про розпад коаліції не оголошували до 17 травня 2019 року, поки з неї не вийшла фракція "Народного фронту".

Чергові вибори до Верховної Ради повинні відбутися 27 жовтня 2019 року.

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!