Вийшла перша серія американського серіалу «Чорнобиль». Що кажуть критики?

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 4649 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 07/05/2019Дата публікації

Шостого травня на американському каналі HBO відбулася прем’єра міні-серіалу «Чорнобиль» про аварію на Чорнобильській атомній станції та дії радянської бюрократії.

«Чорнобиль» складається з п’яти серій, які виходитимуть по понеділках. Серіал знімали в Україні та Литві.

Режисер Юхан Ренк відомий за такими проектами, як Breaking Bad («Пуститися берега» в українському перекладі) та The Walking Dead («Ходячі мерці»). А виконавча продюсерка Керолін Штраусс працювала над «Грою престолів».

В головних ролях – Емілі Вотсон, Джаред Гарріс. Стеллан Скашгорд грає заступника голови Ради міністрів СРСР Бориса Щербину.

Рецензії у провідних західних ЗМІ – переважно позитивні. Так, редактор розділу «Культура» на BBC Вілл Гомпец оцінив серіал у п’ять зірок і назвав таким, що позбавляє сну. П’ять зірок поставив і Бенджі Вілсон із Telegraph.

Мет’ю Гілберт із Boston Globe назвав «Чорнобиль» добре розказаним жахіттям, яке важко дивитися, не затуляючи очі руками. Він відзначив драматургію, акторську гру та роботу оператора. Схвальну рецензію написала Джуді Берман із Time, яка вважає, що серіал має сильний політичний підтекст і є попередженням людству.

Натомість Майк Хейл із New York Times заявив, що серіал демонструє голлівудські технології, які подібні до «радянського підходу»: автори взяли унікальну подію й перетворили її на банальний фільм-катастрофу.

Хмарочос

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!