Самозванці з УПЦ МП відмовилися визнати канонічну Православну церкву України

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 991 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 17/12/2018Дата публікації

Це відбувається на тлі припинення євхаристійного спілкування РПЦ із Вселенським патріархатом.

Українська православна церква Московського патріархату (яка тепер стала простою митрополією РПЦ) відмовилася визнати створення Православної церкви України.

Про це йдеться у зверненні синоду УПЦ МП за підсумками засідання 17 грудня.

"Це зібрання є об'єднанням розкольників і до Української православної церкви [Московського патріархату] не має ніякого стосунку. Для нашої церкви, по суті, нічого не змінилося, оскільки розкольники так і залишилися в розколі, а Українська православна церква [Московського патріархату] залишається істинною церквою Христовою в Україні", - сказано в зверненні.

УПЦ МП також заявила про "образу" на Вселенський патріархат.

"Константинопольський патріархат не має жодних моральних і канонічних прав втручатися у внутрішні справи і духовне життя Української православної церкви [Московського патріархату]. Ба більше, дії Константинопольського патріархату вже призвели до того, що можливість відновлення єдності православних в Україні відкинута надовго, якщо не назавжди", - йдеться в заяві.

Нагадаємо, 15 грудня було створено Православну церкву України, яка об'єднала УПЦ Київського патріархату, УАПЦ і частину УПЦ Московського патріархату. Її предстоятелем обрано єпископа Епіфанія, який отримав титул митрополита Київського і всієї України. Раніше такий титул був у Онуфрія.

На собор також прийшли два митрополити УПЦ МП: Переяслав-Хмельницький Олександр (Драбинко) та Вінницький Симеон (Шостацький).

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!