100 років тому закінчилась Перша світова війна

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 639 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 12/11/2018Дата публікації

78 мільйонів учасників і 10 мільйонів загиблих - саме так історики оцінюють наслідки зіткнення шести імперій та їхніх союзників. Перша світова війна офіційно завершився 11 листопада 1918-го підписанням угоди про припинення військових дій між Антантою і Німеччиною.

Особливо складно, кажуть, збирати відомості про мирних жителів. Для них глобальний конфлікт на початку минулого століття виявився повною несподіванкою, розповідає дослідник Домінік Дендувен. Старі газети зберегли настрої тих років: жителі Європи були впевнені, що більше ніколи не побачать війн.

Знадобилося кілька років, щоб зрозуміти, наскільки крихким буває мир. У цьому сенсі Домінік бачить багато паралелей із сьогоднішнім днем. «Так, я дуже стурбований. Дійсно, дуже багато схожого. Ми бачимо, що стало дуже популярно протиставляти «нас» і умовних «їх». «Ми» проти «них»; і найстрашніше, що у такій логіці ці інші, про кого б не йшлося, знелюднюються», – застерігає Домінік Дендувен.

Він сподівається, що Європа вивчила головний урок конфліктів ХХ століття: війни легко розв'язати, але важко закінчити.

Радіо Свобода

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!