Це звучить неймовірно - але банани вимирають

Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 2409 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 11/10/2018Дата публікації

І без генетичної модифікації невдовзі вимруть остаточно. Тільки ГМО може подолати вимирання найпопулярнішого фрукту на планеті - а крім того, треба подолати ще й ірраціональний страх перед ГМО.

Про це йдеться в матеріалі Wired.

Через особливість хромосом найпопулярнішого підвиду бананів, усі вони уражені чи невдовзі будуть уражені грибком TR4. Ось як виглядають дерева, що постраждали від цього грибка:

Плантація в Австралії, уражена грибком

Виявляється, нинішні банани типу Cavendish не завжди були найпопулярнішими. Раніше існували банани Gros Michel, які краще підходили для транспортрування, а нинішні банани тоді вважалися другосортними.

Однак ті, кращі банани, були заражені грибком TR1 - Tropical Race 1, ранньою версією того-таки грибка Fusarium. TR1 фактично знищив банани типу Gros Michel. Це сталося з 1890-го по 1950-ті роки.

Лише тоді перейшли до "другосортних" Cavendish, які вважаються першосортними зараз.

Але от з'явився TR4, й проти нього вже не мають захисту жодні з основних видів сучасних бананів.

Якщо вчені за допомогою штучних змін у генах не створять такого захисту - банани вимруть упродовж одного-двох людських поколінь, і нащадки лише зможуть фантазувати, дивлячись на такий поширений фрукт наших часів на фотографіях.

Але вони працюють

Детальніше на Wired англійською

Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!