Вселенський патріархат зняв анафему з партіархів УПЦ КП та УАПЦ

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 487 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 11/10/2018Дата публікації

Як зазначає грецьке релігійне видання orthodoxia.info, патріарх УПЦ КП Філарет та предстоятель УАПЦ Макарій звернулися до Вселенського патріархату, використавши своє право на апеляцію. Вселенський патріархат відновив їх у канонічному сані.

Нині невідомі деталі та умови рішення, очікується офіційна заява Вселенського патріархату.

Речник Київської патріархії архієпископ Євстратій (Зоря) на своїй сторінці у Facebook повідомив, що відразу з кількох джерел надійшла інформація про зняття анафеми з Філарета та Макарія.

Також він повідомив про ще одне рішення Синоду — визнання незаконною анексії Київської митрополії Російською церквою у 1686 році.

«Відразу з кількох джерел надійшла інформація про два очікуваних рішення Синоду Вселенського Патріархату. Про задоволення апеляції Патріарха Філарета (а також апеляції митрополита Макарія). Про визнання незаконною анексії Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році», — написав архієпископ.

Анафему Філарету оголосила Московська патріархія у 1997 році. Сам Філарет вважав, що накладена анафема має політичне підґрунтя.

«Накладена на мене в 1997 році анафема має політичне підґрунтя, а за політичні наміри анафема не накладається. Анафема накладається за єресь, за розкол, за відступ від морального вчення християнського чи за грубе порушення канонів. А я нічого цього не робив. Тому претензій до мене з цього боку немає», — сказав Філарет.

В останній день триденного засідання Синоду Констрантинопольського патріархату екзархи, які напередодні відбули з Києва, продовжують звітувати про свою роботу в Києві в межах надання автокефалії Українській православній церкві.

За матеріалами Громадського ТБ та Фейсбук

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!