На космічній станції стався витік повітря через Росію. "Іще на Землі" тріщину замазали клеєм (ФОТО)

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 4210 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 04/09/2018Дата публікації

Витік повітря на Міжнародній космічній станції (МКС) стався через виниклий ще на Землі виробничий брак на борту корабля "Союз МС-09", що пристикований до МКС. Інцидент стався в ніч на 30 червня, спочатку про нього повідомили американські галузеві ЗМІ, потім інформацію підтвердив глава "Роскосмосу" Дмитро Рогозін.

але ж які можуть бути проблеми, якщо в Росії ракети освячують?

"У нас сьогодні вночі була позаштатна ситуація на МКС, витік повітря, падіння тиску. Було вжито заходів, щоб визначити, звідки йде витік. Американський екіпаж зібрався в російському сегменті, - розповів він. - Усі шестеро космонавтів перебували в російському сегменті. Далі по черзі відбувалося перекриття відсіків, щоб зрозуміти, де реально що відбулося. У підсумку ми локалізували проблему. Виявляється, все це на російському сегменті, а не на американському, і не на сегменті, а на кораблі "Союз МС".

Швидкість витоку не становила загрози - тиск на станції падав приблизно на 0,8 міліметра ртутного стовпчика на годину. Спочатку повідомлялося, що витік відбувався через два отвори, пізніше того ж дня в NASA повідомили про одну дірку - діаметром близько двох міліметрів.

Дірка була виявлена ​​космонавтом Європейського космічного агентства Олександром Герстом у побутовому відсіку поруч із вхідним люком - прямо за санвузлом, причому пошуки її тривали в прямому ефірі, який NASA транслювала онлайн.

Діру для початку заклеїли спеціальною каптоновою стрічкою на основі полімеру для ізоляції в літаках і космічних кораблях. А ось питання про те, що з нею робити далі, викликало суперечки на МКС. Командир МКС Ендрю Фейстел пропонував постежити за ситуацією добу і виробити оптимальний план ремонту. Російська ж сторона наполягала відразу на швидкому ремонті за допомогою герметика, ізоляції та медичної марлі.

3 вересня, через 4 дні після інциденту, неназвані джерела розповіли, що причину виникнення діри шукали і знайшли на Землі

"Причину появи отвору у внутрішньому корпусі побутового відсіку корабля "Союз МС-09" встановлено. Вона виникла ще на Землі. Відповідального за недбалість встановлено", - повідомило джерело РИА "Новости".

Брак було допущено під час конструювання корабля в РКК "Енергія". Припускають, що співробітник, усвідомивши помилку, заклав тріщину спеціальним клеєм, що дозволило не виявити отвір в обшивці під час перевірки на герметичність.

"Однак у подальшому клей підсох і був видавлений, відкривши отвір", - пояснило інше джерело.

Втім, також Рогозін підозрює космонавтів, які самі собі (!!!) могли просверлити дірки в космосі, щоб лишится без повітря.

Цензор

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!