У математика через півгодини після нагородження вкрали медаль Філдса - "премію Нобеля з математики"

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 1133 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 02/08/2018Дата публікації

1 серпня в Ріо-де-Жанейро відбулася церемонія відкриття Міжнародного математичного конгресу, де оголосили лауреатів Філдсівської премії - "в народі" її часом називають аналогом Нобелівської премії для математиків, адже Нобеля з математики не присуджують. Однак вже за півгодини після нагородження в лауреата з Ірану вкрали медаль, - передає Громадське.

У 2018 році медаллю Філдса нагородили чотирьох математиків — Каучера Біркара з Ірану, італійця Алессіо Фігаллі, австралійця Акшайя Венкатеша та німця Петера Шольце.

Каучер Біркар, курд за національністю, в роки іраксько-іранської війни втік до Великобританії разом з сім’єю. Нині він має британське підданство і викладає в Кембриджі. Його нагородили медаллю за докази обмеженості розшарувань Фано і внесок в дослідження програми мінімальних моделей.

Вже через півгодини після нагородження медаль Біркара вкрали.

Учений залишив свій дипломат без нагляду на столі в павільйоні, де проходила церемонія. Пізніше кейс знайшли, але медалі в ньому не було.

За словами поліції, їм вдалося встановити підозрюваного у крадіжці завдяки записам з камер спостереження.

Філдсівську премію за видатні досягнення в математиці заснував канадський вчений Джон Філдс. Вона вважається однією з найпрестижніших у світі нагород з математики.


Українська вчена В'язовська отримала світову премію з математики!

Вперше філдсівську медаль вручили в 1936 році. "Номінальна" вартість медалі, що виготовляється з 14-каратного золота, становить близько чотирьох тисяч доларів. "Реальна" вартість безцінна.

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!