Менше юристів, більше інженерів. Мінекономіки хоче, щоб держзамовлення у виші відбувалося за потребами ринку праці

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 1413 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 09/07/2018Дата публікації

Так склалося, що в Україні повно, наприклад, юристів, які навчалися коштами держбюджету, а сьогодні не працюють за фахом. Водночас, в країні
дуже бракує кадрів в інших сферах.

Хочеш на юриста - йди на контракт, - каже цей юрист

Цю ситуацію вирішило змінити Мінекономрозвитку. Урядовий комітет схвалив проект постанови, який пропонує внести зміни до механізму здійснення державного замовлення на підготовку фахівців.

У разі ухвалення постанови, формування державного замовлення відбуватиметься з урахуванням потреб ринку праці та економіки.

Так, згідно з новим механізмом, студенти за найбільш затребуваними на ринку праці напрямами підготовки, зокрема, інженерними, технічними, аграрними тощо, отримають додаткову мотивацію - вищу стипендію та додаткові соціальні пільги при першому працевлаштуванні.

Крім того, діятиме система моніторингу працевлаштувань за напрямами підготовки та видами економічної діяльності, щоб потім коригувати обсяги державного замовлення на наступний навчальний рік.

Цей механізм також прописали в документі.

Це дозволить оцінювати доцільність державного фінансування того чи іншого напряму підготовки спеціалістів.

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!