Рада посилила захист авторських прав

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 852 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 15/05/2018Дата публікації

Верховна Рада схвалила законопроект 7466, який, зокрема, встановлює правила діяльності організацій колективного управління авторськими правами (ОКУ).

Новий закон визначає, що ОКУ може стати юридична особа, що веде діяльність на всій території України. Вона може буди заснована виключно правовласниками для колективного управління майновими правами на об’єкти авторських та (або) суміжних прав.

Зазначається, що ОКУ не може вести комерційну діяльність. Також законом визначається, що в Україні буде створено по одній ОКУ у кожній зі сфер колективного управління (музичні твори, образотворче мистецтво тощо).

Законодавчим актом надано відповідні повноваження організаціям колективного управління та визначено механізм надання послуг правовласникам щодо збору роялті на договірних засадах.

Законом визначено процедуру акредитації організацій колективного управління.

Законом встановлено державний нагляд за діяльністю організацій колективного управління та посередництво у переговорах і при вирішенні конфліктів.

Прикінцевими положеннями Закону визначено строки перереєстрації організацій колективного управління та відповідні повноваження центрального органу виконавчої влади, що формує та реалізує державну політику у сфері інтелектуальної власності, у цьому процесі.

Закон прийнято з додатками до тексту, зачитаними під стенограму.

Сайт Верховної Ради, Громадське ТБ.

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!