Наймасштабнішу в історії кібератаку здійснила Росія проти України у 2017

Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 5404 Перегляди
  • 1 Коментарі
  • 16/02/2018Дата публікації

Білий дім, Австралія та Великобританія звинувачують російських військових у проведенні наймасштабнішої в історії кібератаки з використанням вірусу NotPetya в червні 2017 року.

Про це йдеться в матеріалах Радіо Свобода та Громадського.

«Атака, що отримала назву «NotPetya», швидко поширилася по всьому світу, завдаючи збитків у мільярди доларів у Європі, Азії та Америці. Це було частиною постійних зусиль Кремля, спрямованих на дестабілізацію України, і дедалі активніше демонструє участь Росії в поточному конфлікті. Це було також безрозсудною та невибірковою кібератакою, яка матиме міжнародні наслідки», – йдеться в заяві Білого дому 15 лютого.

Як повідомляє Reuters, США зазначають, що в червні 2017 року «російські збройні сили почали найбільш руйнівну і дорогу кібератаку в історії», а також, що кібератака «була частиною зусиль Кремля, спрямованих на дестабілізацію України».

Австралія слідом за США звинуватила Росію в хакерській атаці з використанням вірусу NotPetya, повідомляє The Australian.

«Грунтуючись на інформації австралійської розвідки і після консультацій з владою США та Об'єднаного Королівства уряд Австралії прийшов до висновку, що влада Росії підтримувала відповідальних за інцидент», — йдеться в повідомленні.

Раніше МЗС Великої Британії звинуватило російську владу у спрямованій проти України масовій кібератаці з використанням вірусу-здирника NotPetya, який вразив сотні тисяч комп'ютерів у червні 2017 року.

Нагадаємо, атака вірусу NotPetya почалася 27 червня 2017 року. В Україні жертвами стали міністерства, банки, транспортні компанії, мобільні оператори, енергетичні підприємства і ЗМІ.

Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 1

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

Дуже шкода, що ця новина не отримала тієї уваги, на яку вона насправді заслуговує, адже насправді з цією заявою синхронно виступили всі п'ять країн з розвідницького союзу Five Eyes. Що це таке можна дізнатись у Вікі.

Вагомість даної події мав би коментувати якийсь великий експерт з питань міжнародної політики, але навіть диванний експерт може одразу ж звернути увагу на те, що дане рішення політичне (технічний аналіз був зроблений одразу по гарячих слідах). Що заява зроблена саме зараз, в переддень відкриття Мюнхенської конференції не просто так, що виступили з нею синхронно всі п'ять країн-членів союзу так само не дарма, а обіцянки не спустити цю атаку на гальмах також не справляють враження порожнього звуку.

І слід пам'ятати, що в цієї п'ятірки є свої власні претензії до кремля, а використання в NotPetya викраденого в АНБ коду явно не прийшлось до душі керівництву цих країн.