Грузія знову попереду України. Декриміналізувала вживання марихуани

Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 1034 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 01/12/2017Дата публікації

Конституційний суд Грузії за поданням опозиційної партії “Гірчі” скасував кримінальне покарання за вживання марихуани.

Декриміналізація неминуча, - сказано на постері протестувальників

За рішенням суду, вживання марихуани більше не вважатиметься кримінальним злочином і не підпадатиме під статтю “незаконне виготовлення, придбання, зберігання в невеликих обсягах для особистого користування або незаконне споживання без призначення лікаря наркотичних засобів, їх аналогів або прекурсорів”, оскільки воно не відповідає статті 16 конституції Грузії, згідно з якою “кожен має право вільного розвитку своєї особистості”.

У рішенні КС зазначено, що “право людини самостійно обирати форму відпочинку та здійснювати відповідні активності, в тому числі вживати марихуану, є сферою, захищеною особистою автономією людини”.

У партії “Гірчі” рішення суду назвали “історичним”.

За кілька годин до настання 2017-го Нового року лідер партії Зураб Джапарідзе і ще кілька десятків активістів демонстративно посіяли коноплі у себе в офісі, щоб привернути увагу суспільства до своїх вимог.

Слід зазначити, що, згідно з чинним законодавством, зберігання марихуани вагою понад 70 грамів все ще передбачає покарання у формі обмеження волі.

Джерела: Новинарня, OC Media, Apsny.ge

Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!