Нардепи вимагають скасувати обмеження на суму дотації з бюджету для аграрного олігарха Косюка

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 2220 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 20/10/2017Дата публікації

Народні депутати Верховної ради з фракцій "Блок Петра Порошенка" і "Самопоміч" закликають парламентський комітет з питань бюджету скасувати поправки, які обмежують суму спеціальної бюджетної дотації для сільськогосподарських товаровиробників в одні руки.

Про це стало відомо з таблиці поправок до проекту державного бюджету на 2017 рік, пише Цензор із посиланням на "ЕП".

Так, відповідно до чинних норм Закону "Про державну підтримку сільського господарства", з 1 січня 2018 року набирає чинності обмеження, яке не дозволяє аграрним групам пов'язаних компаній отримувати більш як 150 млн грн дотацій на рік.

За січень-липень 2017 року велику суму дотацій отримали лише два аграрні холдинги - "Миронівський хлібопродукт" Юрія Косюка та "Укрлендфармінг" Олега Бахматюка (942 млн грн і 236 млн грн відповідно). Усі аграрні компанії за відповідною програмою отримали з бюджету 2,315 млрд грн дотацій, але крім МХП і "Укрлендфармінг" ніхто не отримував більш як 150 млн грн.

Поправки, які скасовують відповідне обмеження, зокрема, подали Олександр Бакуменко, який до початку роботи в Раді був Головою асоціації Союзу птахівників України, яка фінансується підприємством "Миронівський хлібопродукт". Серед підписантів також Микола Кучер, який на момент обрання був директором Департаменту виробництва продукції рослинництва і тваринництва "Миронівського хлібопродукту".

Так само під відповідною поправкою підписався колишній керівник Вінницької ОДА та позаштатний радник Петра Порошенка - Олександр Домбровський.

Крім того, відповідні поправки, які так само спрямовані на скасування обмеження, вносили депутати фракції "Самопоміч" (Олег Березюк, Іван Мірошниченко, Тетяна Острикова і Роман Семенуха).

Зокрема, вони пропонують збільшити фінансування на програму спецдотацій (йдеться саме про дотації, які нараховуються відповідно до акумульованих підприємством ПДВ - тобто, підприємство виробляє продукцію, платить державі ПДВ, і йому держава відшкодовує цей податок назад). За відповідною програмою дотації отримували компанії, які займаються птахівництвом.

Парламентарі з "Самопомочі" просять збільшити передбачений обсяг дотацій за програмою з 2 до 4,5 млрд грн, тобто, на рівні 2017 року. У той же час, нардепи пропонують зменшити на аналогічну суму програму дотацій на будівництво тваринницьких ферм.

У коментарі журналістам видання нардеп Острикова пояснила, чому депутати пропонують зменшити суму дотацій на тваринництво з 2,3 млрд грн до 300 млн грн.

"Справа в тому, що ці 2,3 млрд призначені на компенсацію з бюджету витрат тваринників на капітальне будівництво ферм або комплексів. Ти побудував, витратив 100 млн, а держава тобі компенсує 50%", - сказала депутат.

"Ми проаналізували, хто зараз будується і цього року введе в експлуатацію, і виявилося, що закінчується будівництво великого комплексу, і знову б ці гроші пішли в одні руки. Тому в поправці запропоновано зняти 2 млрд і додати їх до квазіакумуляції (повернення ПДВ - ЕП), а 300 млн грн направити на компенсацію витрат на покупку племінних тварин", - додала вона.

Відповідні питання 18 жовтня розглядалися на засіданні Комітету з питань бюджету. За словами Острикової, вони не знайшли підтримки серед депутатів комітету.

Проте під час засідання Владислав Голуб - колишній депутат від "БПП", тепер позафракційний, - озвучив ініціативу скасувати обмеження 150 млн грн в одні руки. За результатами розгляду Комітет ухвалив рішення створити робочу групу, якій доручили вивчити це питання.

При цьому, в проекті бюджету на 2018 рік Мінфін пропонував вдвічі зменшити обсяг фінансування за програмою у зв'язку зі вступом в дію обмеження щодо надання 150 млн грн на групу пов'язаних компаній.

Нагадаємо, в 2017 році вперше в історії почала виплачуватися спеціальна бюджетна дотація на сільське господарство.

Вона була введена в кінці 2016 року і передбачає дотації пропорційно розміру сплаченого до бюджету ПДВ. Така формула виплати субсидій, як зазначає видання, буде надавати перевагу саме виробникам продукції птахівництва.

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!