25% українців генетично "довгожителі". Лишилося не пити, не курити, нормально їсти й рухатися

Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 4215 Перегляди
  • 2 Коментарі
  • 07/09/2017Дата публікації

Український стартап нутрігенетичних досліджень Myhelix довів, що 24,5% українців мають "ген довгожителів".

Йдеться про варіант CC гену IL6. Така особливість передбачає потенційне довголіття — життя до 90 років або старшого віку, повідомляють дослідники з Myhelix.

IL6, або інтерлейкін 6, — це білкова сполука, складова імунної системи людини. Цей ген відповідає за запальні процеси та підвищення температури. Без інтерлейкіну 6 організм не зміг би боротись із наслідками опіків, травм та інших ушкоджень.

Але висока концентрація інтерлейкіну шкідлива: вона провокує аутоімунні реакції, організм починає боротися із власними клітинами. З віком концентрація інтерлейкіну 6 у крові зростає. Саме тому IL6 розглядають як один з маркерів старіння.

Концентрація інтерлейкіну 6 в крові залежить від того, який саме варіант цього гена успадкувала людина. Існують три генотипи IL6: GG, CG та CC. У носіїв GG спостерігається найвища концентрація, у носіїв CC — найнижча.

Саме такий, "хороший", варіант IL6 спеціалісти Myhelix виявили у 24,5% українців. Цікаво, що у британців гетотип CC зустрічається рідше, у 19% випадків, згідно зі статистикою 1000 Genomes Project Phase 3.

"Для дослідження було використано результати ДНК-тестів чоловіків та жінок у віці від 3 до 80 років. Варіант IL6 CC — це “генетичний подарунок”, схильність до довголіття. Але важливо розуміти, що реальна тривалість життя приблизно на 30% залежить від генів і на 70% — від способу життя: харчування, фізичних навантажень, наявності чи відсутності шкідливих звичок", — розповідає Дарія Лосєва, генетик, молекулярний біолог і засновниця сервісу Myhelix.

Новий час

Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 2

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

А як вони про всіх українців дізналися? Скільки вони дослідили та з яких регіонів?

Володимире, детальніше про дослідження і вибірку можна прочитати тут: https://myhelix.com.ua/.../post-99-vcheni-z-yasuvali...

А якщо коротко, то це 700 користувачів сервісу Myhelix, що зробили тест "Мій раціон", "Моє вегетаріанство" та дали згоду на використання їх деперсоналізованих даних для збору генетичної статистики української популяції. Чоловіки, жінки та діти віком від 3 до 80 років переважно з Київської, Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Одеської областей.