Вчені відтворили фотосинтез. Може, ми ще й порятуємо знищену нами планету

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 4942 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 28/04/2017Дата публікації

У США знайшли спосіб запуску у синтетичних матеріалах процесу фотосинтезу, що перетворює парникові гази на чисте повітря.

Для проведення експерименту професор Фернандо Урібе-Ромо з колегами зібрали фотореактор з світлодіодів — циліндр, що світиться синім і нагадує солярій.

Фернандо Урібе-Ромо використовував титан з додаванням органічних молекул N-алкіл-2-амінополіетілентерефталата, які діяли як світлозбираючі антени, налаштовані на поглинання синього світла. З них в Університеті Центральної Флориди зібрали циліндричний фотореактор, з синім світлодіодним освітленням.

Відміряні обсяги вуглекислого газу повільно поміщалися у фотореактор і перетворювалися на два види палива, форміат і формамід, паралельно очищуючи повітря.

"Ми вносимо свій внесок у розвиток технологій, які можуть допомогти скоротити викиди парникових газів. Необхідна нова технологія очищення повітря та інфраструктура до неї. Це може бути реалізовано", - пояснює Урібе-Ромо.

Додамо, що ідея запуску штучного фотосинтезу не нова, але досі вченим не вдавалося досить ефективно використовувати сонячне світло, необхідне для початку хімічного перетворення.

Укрмедіа

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!