Американські фермери ремонтують трактори John Deere хакнутим українцями програмним забезпеченням

Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 4630 Перегляди
  • 1 Коментарі
  • 22/03/2017Дата публікації

Фермери по всій Америці почали "хакати" свої трактори John Deere за допомогою хакнутого програмного забезпечення, яке вони купують на закритих форумах у Східній Європі, особливо в Україні.

Про це пише Vice.

John Deere та інші виробники зробили неможливим неавторизований ремонт фермерського обладнання - але фермери вважають це атакою на їхню самостійність (авторизований ремонт значно дорожчий), і тому ламають захист тракторів, аби мати можливість ремонтувати їх самостійно.

"Якщо ми ламаємося, то переважно не маємо часу чекати, поки з'явиться працівник представництва для ремонту", - заявив свинофермер із Небраски Денні Клат у законодавчому органі штату.

Все, що їм треба зробити - це скачати куплене на форумі хакнуте програмне забезпечення, куплене на чорному ринку в Україні.

Ліцензійна угода John Deer, яку підписують при купівлі фермери, забороняє практично будь-який самостійний ремонт - але водночас не дозволяє їм судитися за втрату прибутків через очікування на ліцензованих ремонтників.

"Ти можеш поміняти трансмісію у незалежного механіка - він її вставить, але трактор не виїде з майстерні. Компанія ж бере 230 плюс іще 130 доларів на годину за доїзд техніка, який просто вставить конектор у USB, аби авторизувати запчастину", - скаржаться фермери.

Звісно, фермери невдоволені й роблять, що можуть. А українські хакери їм у цьому допомагають.

За допомогою "крякнутого" софта їм більше ніколи не буде потрібен технік по 130 доларів за годину, й це вигідніше.

У деяких штатах тим часом проштовують закони "про право на ремонт", тоді як компанія John Deere протистоїть цим законам.

Один раз українці беруть 99$, за що фермер отримує доступ раз і назавжди до "авторизації" будь-якого ремонту.

За 25$ ти начебто купуєш на "третьому сайті" невелику запчастину - натомість отримуєш запрошення на форум.

Уже там можна купити необхідне "крякнуте" програмне забезпечення.

Від різних програм до необхідних кабелів для підключення - все можна купити з інструкціями, й усе це обходиться вигідніше, ніж чекати на "авторизацію" від компанії.

Цікаво, що це навіть не зовсім незаконно.

Існує "виняток з закону про копірайт", і він стосується зокерма й тракторів, - пише Vice.

ДЕТАЛЬНІШЕ НА VICE - англійською

Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 1

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!