Третя "світова релігія" - люди без релігії (ІНФОГРАФІКА)

Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 1735 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 13/03/2017Дата публікації

Можливо, ми пам'ятаємо зі школи про "три світові релігії": християнство, іслам та буддизм. Якщо брати за чисельністю, то індуїстів удвічі більше за буддистів (а їх географічний розподіл у світі дуже схожий). А людей узагалі без релігії - більше, ніж індуїстів.

Під людьми без релігії розуміють разом: атеїстів (їх меншість), агностиків, які не висловлюються щодо того, чи існує щось понадприродне (таких більшість), а також усіх людей, що сповідують різні форми філософського деїзму, секулярного гуманізму, а також ряд від пантеїзму до матеріалізму.

Під "народними релігіями" слід розуміти багато різних форм язичництва від вуду та шаманізму до неоязичництва, а також змішаних релігій та неорганізованих у церкви форм християнства, ісламу тощо.

Детальніший розподіл менш точний, оскільки часто людям важко і самим визначитися точно з власними поглядами.

Так, професор філософії Києво-Могилянської академії Михайло Мінаков поширює інфографіку, за якою, скажімо, агностики становлять 9,5%, атеїсти 1,9%.

Жінки дещо релігійніші за чоловіків: це стосується різною мірою всіх релігій, окрім ісламу.

55% нерелігійних - чоловіки.

Географічний розподіл християн найбільш рівномірний. Буддисти - не набагато більш "світова" релігія, ніж індуїсти: практично всі зосереджені в Азії.

З того, що може бути несподіваним: абсолютна більшість нерелігійних людей живуть не на світовому Заході, а в Азії (не тільки в абсолютих цифрах: в Азії більший відсоток нерелігійних, ніж в Європі та Північній Америці). Інфографіка розподілу (англійською) тут.

Серед "інших релігій",

прибічники якиї усі разом складають 1% населення, найбільше прибічників у таких (цифри усереднені):

Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!