Долар усе ще дорожчає відносно інших стабільних валют (ІНФОГРАФІКА)

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 983 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 06/02/2017Дата публікації

Попри всі перипетії на політичній арені США, долар досі росте навіть відносно найбільш "респектабельних" валют, як-от швейцарського франка, євро, канадського долара та фунта стерлінга.

Для початку, ми взяли абсолютні курси всіх цих валют відносно долара, починаючи з січня 2013 року:

абсолютний курс валют щодо долара

Щоб краще побачити, як саме змінюється курс валют із часом - кожне значення ми поділили на початкове для кожної з них. Тобто, січень 2013 року ми беремо за одиницю для цієї валюти й дивимося, як її ціна змінюється з часом.

Таким чином ми можемо побачити, що канадський долар за чотири роки здешевів найбільше - у 1.35 рази відносно долара, а швейцарський франк - найменше, в 1.12 рази.

зміна ціни валют щодо долара з часом

При цьому, як показує Measuring Worth, відносна купівельна спроможність долара за ці роки практично не змінилася: 1 долар 2013 року коштує приблизно 1.02 долари 2017 року.

Утім, дані для таких невеликих проміжків часу математично неточні.

Якщо рахувати довші проміжки - видно, що й сам долар потроху падає у своїй купівельній спроможності. Так, за 1 долар 1990 року можна було купити стільки, скільки за приблизно 1.8 долара нині.

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!