ЄС узгодив механізм призупинки безвізу - отже, безвіз для України буде

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 3719 Перегляди
  • 1 Коментарі
  • 08/12/2016Дата публікації

Переговори між Європейським парламентом та Радою послів ЄС щодо так званого механізму призупинення безвізового режиму завершилися успішно. Про це у своєму “Твіттері” написав брюссельський кореспондент “Радіо Свобода” Рікард Йозвяк.

White smoke! There is an agreement between EP and council on the suspension mechanism! #Ukraine #Georgia”, – поінформував постійний спостерігач.

Президент Петро Порошенко також пізніше підтвердив, що компроміс щодо безвізу знайдено.

“Обнадійливі новини з Брюсселя за результатами моїх постійних контактів з лідерами ЄС. Компроміс щодо механізму призупинення безвізу знайдено. Тепер слово за Радою ЄС на рівні послів та Європарламентом”, – ідеться в повідомленні президента на офіційній фейсбук-сторінці.

Таким чином, інституції ЄС домовилися щодо механізму призупинення безвізового режиму для окремих країн від якого залежить надання “безвізу” для України та Грузії.

Узгодження позицій між ЄП та Радою ЄС дозволяє винести його на затвердження вже 8 грудня комітетом з громадянських свобод та внутрішніх справ Європарламенту (LIBE).

Комітет LIBE вже вніс це питання у порядок денний засідання 8 грудня.

Після затвердження на комітеті відкривається шлях до подальшого голосування на пленарному засіданні Європарламенту.

Найбільш ймовірно, голосування в Європарламенті щодо безвізового режиму для України та Грузії може відбутися 18 січня, щодо Косова подібних прогнозів немає.

У разі позитивного голосування через 21 день (після 18 січня або іншої дати ухвалення рішення) українці зможуть без віз в’їжджати в ЄС із туристичними поїздками на термін до 90 діб.

Раніше президент Європейської ради Дональд Туск надіслав лист президенту Європейського парламенту Мартіну Шульцу, в якому закликав якнайшвидше домовитися про механізм призупинення.

Комісар Європейського Союзу з питань розширення і європейської політики сусідства Йоганнес Ган звернувся до Європейської ради та Європарламенту із закликом якомога швидше затвердити механізм призупинення безвізових режимів із третіми країнами.

Новинарня

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 1

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

Чому стільки "ажіотизму" навколо того "безвізу"? Кому потрібно "поїхати", може й так досить легко (й дешево) ту візу отримати. Єдина суттєва перевага - диких московитів "зелена жа.. заздрість задавить", відтак швидше розвалиться недорозвалене (на різні "князівства-улуси-Д(оньскі)НР-и"). Ясно, що "права на роботу" "туристична віза" не дає, але "більше їздитимуть працювати нелегально"; відтак багато шансів, з нашими корупціонерами, для повторення досвіду більш схожого на латиський, а не стільки на естонський чи ("хоча б") литовський. Не бачу переваг! (окрім згаданої "іміджевої") (І навіть з точки зору "ситих євро-бюргерів" - Європа не надто збагатіє від "навали українських туристів", зовсім не багатих і "не щедрих", за рідкісними винятками)