Ключові цитати Трампа про THE Ukraine

Під час передвиборних дискусій у Сполучених Штатах Америки кандидати у президенти Гілларі Клінтон та Дональд Трамп неодноразово зверталися і до теми України, хоч ця тема і не входила до топ-тем.

Трамп у своїй риториці згадував про існування України, яку він наполегливо називає “the Ukraine”, що вважається неправильним і з граматичної, і з політичної точки зору, - передає Новинарня.

Так, наступного дня після того, як “зелені чоловічки” (російські спецпризначенці) заблокували ключові адміністративні об’єкти в Криму, 28 лютого 2014 року, Дональд Трамп реагує на події саркастичним твітом: “США закликали Росію не вторгатися до України. Росія каже США, що не вторгатиметься, а тоді гучно сміється!”

Уже за тиждень на традиційній великій політичній конференції консервативних політиків та активістів Дональд Трамп детальніше і в характерній для себе манері розповів про своє бачення подій в Україні.

Нещодавно я був у Москві, оскільки я володію конкурсом “Міс Всесвіт”, і мене прийняли там просто чудово. Путін навіть надіслав мені чудовий подарунок з чудовим привітанням. Я говорив з усіма його людьми. І подивіться, що він робить з президентом Обамою. Він просто грається з ним”, – почав пан Трамп.

“І от він проводить Олімпійські ігри, а вже наступного дня береться за Україну. Наступного дня. Дуже розумно! Він не хотів цього робити під час Олімпіади. Бум! Наступного дня. Коли наші атлети вже поїхали, ми всі поїхали.

Знаєте, коли він зайшов і захопив Крим, він вирвав серце і душу, тому що там були всі гроші. Мене це здивувало. Я чув, що більшість доходу надходили просто з цього регіону. Це – територія багатства, а це значить, що решта України зазнає поразки, і це, як можна передбачити, станеться дуже скоро… Подивіться, що вони роблять в Україні роблять, і (ви зрозумієте), що це – лише питання часу”, – сказав кандидат-мільярдер.

Відповідаючи на питання, чи підтримує він вступ України до НАТО, він говорить: “Увійде (Україна до НАТО) чи не увійде, мені все одно. Увійде – чудово. Не увійде – чудово…”

“Мені не подобається те, що діється в Україні. Але це проблема, яка зачіпає Європу набагато більше, ніж нас. Отож вони повинні взяти на себе частину відповідальності”, – одразу додає він.

Його запрошують виступити у форматі відеоконференції на конференції Ялтинської європейської стратегії, і тут він визнає, що Україна не отримує від світу підтримки, якої заслуговує.

“У мене є таке відчуття, що люди з різних частин Європи повинні об’єднатися, аби допомогти Україні. Мені не здається, що Україна отримує гідну повагу від інших частин Європи. Але Україна цілковито заслуговує цієї поваги, вона довго це доводила. Отож про Німеччину йдеться чи про інші країни, я не думаю, що ви отримуєте підтримку, якої потребуєте”, – заявляв Трамп.

“США підтримували Україну, але радше словами, а не справами. Наш президент недостатньо сильний, і він не робить для України того, що повинен. Ми називаємо це балаканиною. Частиною проблеми, яку Україна має зі США є те, що Путін не поважає нашого президента“, – продовжував він.

В інтерв’ю New York Times Дональд Трамп знову нарікає на те, що США в українському випадку займаються тим, чим взагалі-то повинна була б займатися Європа.

“Одна з речей, які мене дратували, – це була Україна. Зараз я повністю за Україну. У мене є друзі, які живуть в Україні, однак, не так давно, коли українська проблема виникла, і Росія пішла на конфронтацію, у мене не було враження, що хтось переймається цим більше, ніж ми. Нас те, що відбувається в Україні, зачіпає найменше, бо ми розташовані від неї найдалі. Однак, схоже, їхні сусіди про це не говорять. Подивіться на Німеччину, на інші країни – не схоже, щоб вони дуже переймалися… Тож я здивувався, чому країни, які межують з Україною і розташовані з нею поряд, не переймаються цією проблемою більше?” – розповів він.

“Ми боремося за Україну, але за неї не бореться більше ніхто, крім самої України, звичайно, і це не здається мені чесним, і не здається мені логічним”, – резюмував Дональд Трамп.

У травні цього року в інтерв’ю Reuters він лаконічно висловився на тему російської присутності в Україні: “Вона мені не подобається. Вона мені зовсім не подобається”.

Найвідоміші свої заяви з “українського питання” Дональд Трамп зробив улітку цього року.

Спочатку на прес-конференції, відповідаючи на питання, чи визнає він у якості наступного президента анексію Росією Криму, він заявив, що буде враховувати російський вибір кримчан на “референдумі”: “Ми розглянемо це. Так, ми розглянемо”.

Ця лаконічна і неконкретна відповідь викликала цілу низку критичних коментарів: досі американський істеблішмент в один голос визнавав незаконність приєднання до Росії території іншої європейської країни.

А вже за кілька днів у ефірі телеканалу АВС Дональд Трамп заявив, що “Путін не зайде в Україну“.

“Він не зайде в Україну. Просто, щоб ви розуміли. Він не зайде в Україну, зрозуміло? Позначте собі. Запишіть. Що хочете з цим зробіть”, – сказав він.

Ведучий зауважив: “Але ж він уже там”, на що Трамп відповів: “Так, певним чином він там. Але мене там немає. Там Обама”.

Наступного дня пан Трамп пояснив: його просто неправильно зрозуміли.

“Коли я в інтерв’ю сказав, що Путін “не зайде в Україну, позначте собі це”, я казав – “якщо я стану президентом”. (Путін) уже в Криму!”, – написав він у своєму Twitter.

“Отож з усіма грізними словами Обами про Росію та Україну, вони вже захопили Крим і продовжують тиснути. Це – те, що я казав!” – додав Дональд Трамп.

трамп україна росія

Знак гривні
Знак гривні