Україна може розглянути введення віз для громадян РФ

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 852 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 12/08/2016Дата публікації

Україна може розглянути питання про введення візового режиму з РФ, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Про це міністр повідомив в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Це питання має кілька аспектів. По-перше, політичний. Звичайно, ми повинні чітко контролювати в'їзд із території Росії в Україну. І ми це зробили - зараз в'їзд здійснюється тільки за закордонними паспортами і лише через міжнародні та міждержавні пункти пропуску. Якщо ми введемо візовий режим, чи дозволить нам це більш ефективно фільтрувати агентів ФСБ і інших російських спецслужб, які будуть працювати з метою нашої дестабілізації? Однозначної відповіді я тут не бачу", - сказав глава МЗС.

Крім того, за його словами, в цьому контексті важливим є аспект пропаганди, який може використовувати РФ. "Росія відразу почне використовувати введення візового режиму, розкручуючи в медіа-просторі випадки, де люди похилого віку або діти не можуть побачити своїх родичів. Це буде спіраль пропаганди, яка буде розкручуватися нескінченно", - сказав Клімкін.

Крім того, за словами міністра, для того щоб видавати візи, потрібна відповідна інфраструктура. "З точки зору логістики це потребує докорінних змін можливостей наших консульств. Наприклад, за нашими попередніми підрахунками, нам потрібно понад 100 додаткових посад консульських співробітників. Але це цілком реальне завдання", - підкреслив міністр.

"Тому спочатку визначімося, що принесе введення візового режиму в плані безпеки. Якщо відповідь "так", то будемо діяти, якщо "ні" - знайдемо інші рішення. Ось мене часто запитують: навіщо зберігати дипломатичні відносини з Росією в умовах російської агресії? Основний сенс цих дипломатичних відносин полягає в тому, що ми можемо допомагати українцям, яких на території РФ понад 4 млн", - резюмував міністр.

Як повідомлялося раніше, за даними Ростуризму, за останні два роки росіяни стали отримувати в три рази менше шенгенських віз.

Цензор

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!