Історик: на тлі антиукраїнської істерії в Польщі, поява проспекту Бандери в Києві може нашкодити

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 1432 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 08/07/2016Дата публікації

Попри те, що в містах західної України вулиці та площі Бандери існують давно - саме зараз рішення про появу проспекту Бандери у столиці може бути невчасним?

В умовах антиукраїнської істерії, яка зараз точиться у Польщі, перейменування Московського проспекту на проспект Степана Бандери, за яке сьогодні проголосували депутати Київради, - рішення нерозумне. Таку думку у коментарі «Главкому» висловив історик-публіцист Олександр Зінченко.

«Вчора в парламенті Польщі відбувалося настільки гостре обговорення наших польсько-українських проблем з минулим, що, чесно кажучи, у мене було відчуття, що деякі польські депутати змагаються. Ніби конкурс такий - хто зробить дурнішу заяву. Наразі виглядає так, що низка польських депутатів і депутати Київради зіграли в такому конкурсі 1:1», - зазначив він.

За його словами, реакцією Польщі на таке нововведення стане «чергова істерика». «Тобто, сказати, що це рішення сприятиме порозумінню між поляками і українцями в короткотерміновій перспективі, буде великим перебільшенням. Коли я знову почую, як це було колись, мовляв, «ой, не подумали» - ну то, вибачте, може, вже потрібно починати думати тим, хто приймає такі рішення», - додав Зінченко.

Як відомо, вчора в польському Сеймі розгорталась бурхлива дискусія навколо питання про вшанування жертв «волинської різанини». Польський парламент дискутував про те, коли саме на державному рівні треба відзначати день пам’яті поляків, убитих на Волині, а також який документ потрібно ухвалити – заяву чи спеціальний закон. В обговоренні цих питань взяли участь понад 40 депутатів парламенту, а також представники уряду Польщі. У виступах багатьох депутатів лунала гостра критика на адресу України, яка, начебто, формує сучасну українську ідентичність на культі УПА та Бандери, що ображає поляків.

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!