"Дніпропетровська" більше нема, але область є

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 1747 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 19/05/2016Дата публікації

Дніпропетровськ офіційно перейменували на Дніпро, але область залишилася Дніпропетровською.

Верховна Рада в рамках декомунізації перейменувала місто Дніпропетровськ на Дніпро. За відповідне рішення на засіданні 19 травня проголосували 247 депутатів.

Постанова набирає чинності з дати її прийняття. Документ не передбачає перейменування Дніпропетровської області, адже її назва зазначена в Конституції.

Як повідомляє Новинарня, автор постанови №3864 депутат від БПП Андрій Денисенко (висуванець партії “УКРОП”) нагадав, що Григорій Петровський, на честь якого 1926 року місто Катеринослав було перейменовано на Дніпропетровськ, засуджений Київським апеляційним судом як один з організаторів геноциду українського народу.

Проти цього рішення виступив “Опозиційний блок” – 0 голосів. Зокрема автор альтернативного проекту Юрій Вілкул, який пропонував залишити назву Дніпропетровськ, змінивши етимологію – на честь ріки Дніпро і Святого Петра.

Крім того, лише 1 голос за Дніпро дала група “Відродження”, близька до олігарха Ігоря Коломойського, екс-голови Дніпропетровської ОДА.

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!