Фінляндія замість складної схеми соціальної допомоги готується виплачувати кожному громадянину 800 євро. Так державі дешевше

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 5655 Перегляди
  • 4 Коментарі
  • 04/11/2015Дата публікації

Ймовірно, в майбутньому кожному жителю Фінляндії буде виплачуватися певна сума грошей - а саме близько 800 євро - без необхідності виконання роботи.

Як у Стругацьких: "Щастя всім, задарма"

(Примітка: Фінляндія входить у топ-10 за індексом добробуту, Україна ж у ньому за останній рік впала)

Соціальне забезпечення фінів може найближчим часом сильно змінитися, пишуть газети концерну Lännen Media. За дорученням уряду, пенсійно-соціальне відомство Kela починає подготовку двох моделей безумовного основного доходу («базовий дохід»).

Після впровадження системи «базового доходу» (perustulo) всім повнолітнім громадянам буде безоплатно виплачуватися певна сума грошей для забезпечення щоденного життя. Уряд сподівається на те, що нова модель прояснить нинішню досить заплутану систему допомоги.

Глава проекту від Kela Оллі Кангас сказав в інтерв'ю Lännen Media, що максимальна сума виплат становитиме близько 800 євро на місяць, а мінімальна - 550 євро. Гендиректор відомства Kela Лііса Хюссяля також заявила, що нова модель принесе уряду багатомільйонну економію.

Якщо громадянин буде отримувати максимальний «базовий дохід», то йому не виплачуватимуться ніякі інші види допомоги.

Нова модель повинна бути готова до листопада 2016 року.

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 4

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

Цей коментар вилучено автором.

Ідеї комунізму не вмерли, вони одружились з ідеями капіталізму і отримали нову назву = "basic income". В СРСР всі повинні були мати хліб. В Штатах це проходили в 60-х роках. Потім відмовились. Нещодавно це запровадили в деяких містах Голяндії, але економісти оцінюють скептично вровадження через загрозу зростання інфляції та необхідності підвищення податків для регулярних виплат BI.

Як це державі, ще невідомо. Це ен перша спроба реалізації комуністичної утопії, нехай і в мініатюрі. До цих пір успішних ще не було.

Цей коментар вилучено автором.