В Україні створили сервіс підрахунку податків

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 4946 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 22/08/2014Дата публікації

Громадська організація CASE Україна створила калькулятор, за допомогою якого кожен українець може порахувати, яку суму він сплачує щороку до державного бюджету. І цифри, варто сказати, вражають.

Наприклад, якщо ви отримуєте 5 тисяч гривень «чистої» зарплати щомісяця – це значить, що щороку сплачуєте державі 53 тисячі гривень (сюди входять вирахування до пенсійного фонду, гроші на освіту, медицину, соціальний захист, утримання міліції та чиновницького апарату тощо).

«Податки та бюджет — це нудно та нецікаво. Жодна нормальна людина не буде розбиратись у сотнях цифр з багатьма нулями. Але якщо покладатись лише на чесність чиновників, то ми ніколи не виберемось із пастки бідності.

Наша мета оживити такі нудні та далекі від людей цифри та дати можливість кожному досконально розібратись, що трапилось з його податками. Ми прагнемо озброїти людей аргументами та знаннями для боротьби з казнокрадами та корупціонерами», – кажуть засновники ресурсу.

Податковий калькулятор покликаний звернути увагу кожного громадянина України, кожного платника податків на те, куди ж насправді йдуть чималі суми з його кишені.

«Цей рахунок показує, скільки Ви сплачуєте податків на рік та на що ці гроші витрачаються. І ще цей рахунок показує, що жодна з державних послуг не є безкоштовною — ні освіта, ні медицина, ні охорона порядку», — йдеться на сайті сервісу.

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!