Основою децентралізації має бути громада, а НЕ область

Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 1694 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 21/06/2014Дата публікації

Надаючи Донбасу право обирати своїх кандидатів на посаду губернаторів, Україна ризикує отримати "країну в країні". Для того, щоб цього не сталося потрібно проводитися децентралізацію влади.

Про це в коментарі Gazeta.ua сказав професор політології Києво-Могилянської Академії Олексій Гарань.

"Коли Ахметов, Новінський, чи Єфремов кажуть, мовляв, дайте нам автономію. Дайте можливість обирати керівників областей — це насправді феодалізація. У цьому випадку вони не хочуть реформи місцевого самоврядування. А хочуть збільшення повноважень на рівні області. Тому повинна проводитися децентралізація. Базовою основою для децентралізації має бути громада - селище, місто, а не область", - пояснив Гарань.

Він також зауважив, що зараз рай- та облради позбавлені своїх виконкомів. "Виконавча влада сконцентрована у держадміністраціях. Це не правильно".

"Облдержадміністрації та райдержадміністрації повинні зберегти за собою контролюючу функцію за дотриманням законності. А рай- та облради мають отримати свої виконкоми, - переконаний — експерт. Тобто має бути зміна функцій — не потрібно віддавати всю владу губернаторам".

Водночас, на думку Гараня, ніяких прямих виборів керівників областей не повинно бути. "Це те, що нам нав'язує Росія. Бо це шлях до феодалізації", - сказав експерт.

Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!