Ймовірного організатора викрадення Вербицького і Луценка залишили під вартою. У прокуратури нові докази

Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 2160 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 07/03/2018Дата публікації

Підозрюваного в організації викрадення Ігоря Луценка та Юрія Вербицького з лікарні у січні 2014 року Олександра Волкова залишили під вартою ще на два місяці.

Про це "Текстам" повідомили у Департаменті спецрозслідувань.

На судовому засіданні увечері 6 березня, яке розпочалось близько 20:00, прокурори відкрили нові докази, аби обгрунтувати ймовірну причетність Волкова до викрадення.

Олександр Волков у суді у серпні 2017, фото: Цензор.нет

Зокрема, були оприлюднені дані з журналу реєстрації, вилучені в офісі Олексія Чеботарьова. Саме цю особу, яка зараз перебуває у розшуку, і, за оперативними даними, знаходиться на території Російської Федерації, слідство вважає ключовою фігурою, яка віддавала накази кримінальникам про викрадення і катування протестувальників та напади на них.

У журналі є дані про відвідання офісу Чеботарьова підозрюваним Волковим. Окрім того, 20-21 січня 2014 зафіксовані візити й інших підозрюваних тітушок, які брали участь в епізоді вбивства Веремія та викрадення людини з Петрівки. Згідно з телефонним трафіком, у ці дні Волков також перебував в офісі.

У січні в офісі "тітушок" проводились наради, на яких обговорювався план операцій проти активістів.

"Тепер ми підтверджуємо факт таких нарад щодо злочинів не лише телефонними трафіками "тітушок", а й документами з офісу", - повідомило джерело у прокуратурі.

Окрім того, при обшуку в одного з фігурантів справи були вилучені списки технічних кандидатів на вибори у 223 окрузі [Де відбулось протистояння Пилипишин-Левченко - Ред.], значна кількість яких виявилась підозрюваними або розшукуваними за злочини проти майданівців "тітушками"-кримінальниками. Серед них також виявилось прізвище Волкова.

Згідно з даними телефоного трафіку, раніше озвученими у суді, Волков до третьої ночі перебував в офісі Чеботарьова, після чого поїхав до лікарні, де знаходились Вербицький та Луценко. За кілька хвилин до приїзду він зв'язувався телефоном з ще одним фігурантом справи про викрадення. У той час, коли Вербицького та Луценка вивозили з лікарні за Київ, телефон Волкова переміщується за тим самим маршрутом, яким їх вивозили.

Нагадаємо, що після катувань побитого Луценка викинули на безлюдному відтинку траси під Києвом, і він зміг добратись до будинків з людьми. Вербицького з тяжкими травмами злочинці покинули у лісі, залишивши без шансів на порятунок, внаслідок чого протестувальник загинув.

Під час катувань злочинці ставили Луценку запитання щодо фінансування, організації та ключових осіб протестного руху.

Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!