теги:

Україні загрожує масштабна кібератака: СБУ

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 1577 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 12/10/2017Дата публікації

Служба безпеки України попереджає про масштабну кібератаку на державні структури та приватні компанії. Про це повідомляється на сайті спецслужби.

"Основна мета ‒ порушити штатне функціонування інформаційних систем, що може дестабілізувати ситуацію в країні. Фахівці СБ України отримали дані, що атака може бути здійснена з використанням оновлень, у тому числі загальнодоступного прикладного програмного забезпечення. Механізм її реалізації буде подібним кібератаці, проведеній в червні 2017 року", - попереджають у спецслужбі.

У СБУ надали рекомендації для попередження несанкціонованого блокування інформаційних систем:

- оновити сигнатури антивірусного ПЗ на серверах та робочих станціях;

- здійснити резервування інформації, яка обробляється на комп'ютерному устаткуванні;

- забезпечити щоденне оновлення системного програмного забезпечення, в т. ч. OS Windows всіх без винятку версій.

Нагадаємо, 27 червня українські компанії та держустанови потрапили під масовану кібератаку. Тисячі комп'ютерів вразив вірус mbr locker 256, який на моніторі називав себе Petya. Він блокує доступ до файлів на комп'ютері, шифрує їх та нібито вимагає викуп у розмірі 300 дол. на адресу Bitcoin-гаманця за їх розшифровку, проявляється тільки на комп'ютерах на платформі Windows. Втім, аналіз програми-зловмисника показав, що насправді обіцянка розшифрувати дані за викуп була лише маскуванням, - метою атаки було знищення інформації.

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!