Ізраїльські хакери виявили, як Росія шпигує за США за допомогою антивіруса Касперського

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 2288 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 11/10/2017Дата публікації

Російська розвідка використовувала програму «Антивірус Касперського» для збору секретної інформації про діяльність американських урядових установ та спецслужб. Докази цього виявили ізраїльські хакери, які проникли в корпоративну мережу компанії «Лабораторія Касперського», - пише The New York Times.

Програма «Антивірус Касперського» встановлена на понад 400 мільйонах комп’ютерів у світі. І хоч в розвідувальних організаціях США, таких як Агентство національної безпеки, його використовувати на службі, багато їхніх співробітників використовували цей антивірус вдома, так само як і низка федеральних установ США. А оскільки за природою своєї роботи антивірус має вільний доступ до всіх файлів на комп’ютері, російська програма по суті перетворилася в пошуковик Google із виявлення засекречених даних.

Докази цього здобули ізраїльські хакери, які, очевидно, працюють в інтересах розвідки країни. Ще у 2014 році внутрішня корпоративна мережа «Лабораторії Касперського» була зламана з використанням потужних методик вторгнення, які свого часу застосовувалися для виведення з ладу іранського обладнання для збагачення урану. Отримана інформація показала, що російські спецслужби використовують антивірус Касперського для активного пошуку даних про засекречені урядові програми США. Були надані неспростовні докази цієї діяльності – в тому числі й екранні копії (скріншоти) та документи.

Втім, попри цю інформацію, Департамент з безпеки держави видав наказ про заборону використовувати антивірус Касперського в усіх федеральних установах лише у вересні 2017-го. Та хоч це рішення є явно запізнілим, на російську компанію чекають важкі часи. Так, 60% від продажів продукції компанії (а це $633 мільйони доларів щороку) припадали на США та Західну Європу. І хоч складно буде довести, що «Лабораторія Касперського» свідомо здійснювала шпигунську діяльність, на її прибутках цей скандал позначиться в будь-якому випадку.

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!