Нобелівську премію з фізики отримали дослідники гравітаційних хвиль

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 769 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 03/10/2017Дата публікації

Нобелівська премія в галузі фізики присуджена в 2017 році Райнеру Вайсу (1/2 від суми), Баррі Баришу і Кіпу Торну (по 1/4) за винахід детектора гравітаційних хвиль і їх дослідження. Про це Нобелівський комітет оголосив під час спеціальної прес-конференції у Стокгольмі.

Премія в галузі фізики присуджена з формулюванням: "За вирішальний внесок в LIGO-детектор і спостереження гравітаційних хвиль". LIGO-детектор - це лазерно-інтерферометрична гравітаційно-хвильова обсерваторія, розташована в США. Навколо неї утворилося Міжнародне наукове співтовариство LIGO. У ньому працює понад 1000 вчених з більш ніж 20 країн. Завдяки їхній праці вперше в історії вдалося виявити гравітаційні хвилі, існування яких до того передбачалося лише теоретично.

Цього року сума Нобелівської премії була збільшена на 1 мільйон шведських крон – до 9 млн крон, що приблизно еквівалентно сумі 1 млн 119 тис. американських доларів.

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!