Верховна Рада змінила Конституцію в частині правосуддя

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 1416 Перегляди
  • 1 Коментарі
  • 02/06/2016Дата публікації

Верховна Рада затвердла зміни до Конституції в частині правосуддя конституційною більшістю. За проголосували 335 депутатів. Підтримали зміни до конституціїфракції Коаліції – БПП і Народний Фронт. А також Батьківщина (відмовилась підтримати зміни депутат Надія Савченко, утрималась і Юлія Тимошенко), Опозиційний Блок, групи "Воля народу" та "Відродження".

Фракція "Радикальної партії" Олега Ляшка затримала голосування, оскільки в останній момент приймала рішення, чи підтримувати зміни до Конституції. Зрештою, радикали до зали зайшли, але не дали за закон жодного голосу. Не підтримала закон і фракція "Самопомочі".

За словами доповідача проекту, заступника глава адміністрації президента Олексія Філатова, зміни до Конституції передбачають "деполітизацію і забезпечення незалежності судової влади".

Так питання призначення, переведення суддів перенесено до повноважень Вищої Ради правосуддя, яка створена замість ВРЮ. Зміни до Конституції, за словами Філатова, забезпечують політичну нейтральність членів Вищої ради правосуддя.

Зміни вводять проведення кваліфікаційного оцінювання всіх суддів – кожен суддя має підтвердити відповідність займаній посаді.

"Ми повертаємо українцям право на правду", - заявив перед голосуванням президент Петро Порошенко, який прийшов на засідання парламенту.

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 1

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

Створили закриту судівську корпорацію та значно звузили можливість українцям на захист, а брешуть про реформи - справжня контрреволюція!!!