Перший приватний космічний корабель НЕ ПОЛЕТІВ у космос (ОНЛАЙН-трансляція)

Оцінка статті на цей момент: +3/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 4387 Перегляди
  • 1 Коментарі
  • 19/05/2012Дата публікації

Залишається менше години до події, що для космонавтики матиме не менше значення, ніж запуск першого супутника чи першої орбітальної станції. Сьогодні рано зранку до Міжнародної космічної станції вирушає перший в історії людства космічний корабель Dragon, створений приватною компанією Space X.

Тексти вестимуть онлайн-трансляцію події, базуючись на інформації, що надходить від НАСА (пряма трансляція зі стартового майданчика), та твіттер-повідомленнями засновника та власника Space X Елона Маска. Сорокарічний підприємець став мільярдером після продажу створеної ним найпопулярнішої в світі системи онлайн-платежів Paypal. У 2002 році Маск створив компанію Space X, яка має на меті створення 1) ракетоносія, придатного для дешевого виведення вантажів на земну орбіту; 2) космічного корабля (вантажного та пілотованого); 3) в перспективі - систем, здатних забезпечити колонізацію Місяця та Марсу.

12:14. Все. Центр управління польотом повідомив - сьогодні пуску не буде. Наступна спроба відбудеться у вівторок, 22 травня. Тримаємо кулаки за успіх Space X.

Ну і трохи фото.

12:14. Відбувається огляд ракети на предмет пожежі від розлитого палива.

12:10. Запуск скасовано???? Маск пише в твіттері: причиною зриву запуску став трохи вищий від запланованого тиск у камері згоряння двигуна номер 5. "Ми змінимо діапазон для зворотнього відліку за кілька днів". Чи означає це, що сьогодні ракета не полетить?

12:04. Поки триває пауза, варто сказати кілька слів про те, чому цей пуск є настільки важливим. До цього часу "серйозна" космонавтика була прерогативою виключно державних компаній. Space X - це перша успішна спроба запускати на орбіту "важкі" системи, придатні для такого складного завдання, як доставка вантажів на Міжнародну космічну станцію. Саме це є завданням номер один для нинішнього пуску. Корабель Dragon, який повезе на МКС "резервні" (некритичні для її життєдіяльності) вантажі, вже літав на орбіту в 2010 році. Але то був суто випробувальний політ.

12:04. За попередніми даними, причина збою - нештатний тиск у камері двигуна №5. Всього ракета-носій Falcon-9 має 9 двигунів.

12:01.
Комп'ютер, який контролює запуск, розцінив певні параметри ракети як проблемні, і "заглушив" процедуру. Сама ракета в стабільному стані, наразі відбувається повторна ініціалізація пускового циклу.

11:58.
У центрі управління польотом відбувається перевірка систем ракети. По черзі називають усі системи та фіксують стан їх працездатності. Поки що незрозуміло, що стало причиною скидання запалювання.

11:56. Почалася послідовність запалювання двигуна, але була зупинена.
Двигуни не спрацювали. Комп'ютери переведені в режим ручного керування.

11:52. Із твіттера Елона Маска: Команда Space X готова до пуску.
НАСА розповідає про ракету - перша ступінь відпрацює 3 хвилини, а сам політ на орбіту займе близько 9 хвилин.

11.45. НАСА транслює зображення зі стартового майданчика. Носій Dragon-9 стоїть "під парами" на стенді. Паливо ракети є "класичним" - керосин та зріджений кисень в якості окислювача.

11:35

Цю фотографію Маск розмістив у своєму твіттері кілька годин тому. І підписав: "Наступного разу, коли цей корабель побачить сонячне світло, він летітиме зі швидкістю 17 тисяч миль на годину над Атлантичним океаном".

Оцінка статті на цей момент: +3/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 1

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!