"Приватна броварня" і "Радомишль" об'єднуються. І переходять у власність росіян

Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 16086 Перегляди
  • 8 Коментарі
  • 23/01/2012Дата публікації

П'ята за обсягом виробництва українська пивоварна компанія "Перша приватна броварня" об'єднує активи з російським виробником Oasis, який купив торік Радомишльський пивзавод. Об'єднана компанія може вже цього року зайняти 4% ринку. А потім росіяни її, найімовірніше, продадуть західному інвестору.

Найближчим часом відбудеться злиття Радомишльського пивзаводу, що належить російській пивоварній компанії "Oasis СНД"та компанії "Перша приватна броварня" (ППБ), заявив у п'ятницю директор ППБ з маркетингу Максим Васильєв. "Мова йде не про покупку компанією Oasis частки в ППБ, як повідомлялося раніше, а про створення спільного бізнесу", - підкреслив він. Керуюча компанія вже створена, учасники угоди будуть володіти в ній рівними частками. В "Oasis СНД" уточнили, що покупка ППБ все ж відбудеться, - контрольний пакет акцій компанія придбає через 2-3 роки.

Львівська "Перша приватна броварня" - одна з найвідоміших регіональних пивних компаній в Україні, минулого року її ринкова частка становила 2,4%. Потужності Радомишльського пивзаводу не менші, і пиво у них приємно вирізняється на фоні потужних пивних концернів. Однак останнім часом у Радомишля справи йшли далеко не найкраще. Це, зрештою, і призвело до продажу компанії росіянам.

Власники "Oasis СНД" російські бізнесмени Євген Кашперо та Олександр Лівшиц вже мали у Росії "пивний" проект. У 1998 році вони заснували "Пивоварні Івана Таранова", а вже в 2005 році продали їх групі Heineken за $ 560 млн. Найімовірніше, те ж саме відбудеться і в Україні. Об'єднання Першої приватної броварні та Радомишльського пивзаводу дозволить створити компанію, яка зможе претендувати на відчутну частку українського ринку (до 10 відсотків). Ну а після цього можна буде вигідно продати проект західному інвестору - найімовірніше, тому ж Heineken.

Що це означає для любителів пива? Новина, радше, невтішна. З одного боку, завдяки росіянам у новій компанії зросте виробництво, а також з'являться популярні західні пивні бренди - це найкращий спосіб "розкрутки". Але від цього неминуче постраждають власні українські бренди (особливо це стосується Радомишля) - діяльність з кінцевою метою якомога вигідніше продатися Заходу навряд чи передбачатиме розвиток регіональної пивної рецептури. Схоже, все йтиме до того, що через кілька років Україна втратить ще два самобутні пивні бренди. А Хейнекен мейд ін Юкрейн - це, як не крути, вторинність.

Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 8

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

не для того росіяни скуповують українську промисловість, щоб потім перепродавати заходу..
це є економічна інтеграція, за якою буде політична й відновлення імперії "русского міра"...
росіяни купують Україну для себе (а не для західного інвестора). це треба знати.

Тільки що навмисне пішов і купив Oettinger, який з подачі Oasis СНГ, розливають у Радомишлі. Звичайне європейське пиво - у самого Радомишля були значно цікавіші "регіональні" сорти (те ж Old Brown).

pbest, ви зверніть увагу на прізвища тих "росіян". :) Куплять, розкрутять і продадуть комусь із західних пивних гігантів. І буде повторення історії зі "Світочем". Шкода Радомишль. Вся надія, що хоч Микулинецьке втримається.

побачимо..
(у більшості більшовиків теж були схожі хвамілії - це ж їм не завадило радянську імперію збудувати, а не заходу продатися) ..

Радомишль може і не погане за українськими мірками пиво, але в порівняння із звареним у Голандії Хайнекеном - моча, така сама як Хайнекен зварений в Україні чи Росії

Колись точно так само думали про кондитерку - "Світоч", може, непоганий за мірками СНД, де йому змагатися в якості та смаку з "Нестле". А тепер львів"яни, які їдуть до Києва в гості, "Світоч" не купують - бо вважають його фуфлом. А купують київський Рошен.

А кияни вважають рошен фуфлом і їдуть у житомир за якоюсь маркою яку я не забув. Мені особисто Світоч більше подобається ніж Рошен

Хай продають на захід. Буде ще один західний інвестор в укр. економіку.