Україна важить для США стільки само, скільки Габон

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 1974 Перегляди
  • 3 Коментарі
  • 06/12/2010Дата публікації

Серед депеш американських посольств, опублікованих Wikileaks, було знайдено документ із списком об'єктів, ресурсів та технологій, які мають критичне значення для американської національної безпеки.

Повний текст документу CRITICAL FOREIGN DEPENDENCIES (CRITICAL INFRASTRUCTURE AND KEY RESOURCES LOCATED ABROAD) можна побачити тут.

Як видно, американський держдеп вважає критичним для безпеки країни найрізноманітніші об'єкти. Від трубопроводів, судохідних проток та каналів, мостів та підводних кабелів до вакцин проти сказу, поліомієліту, лихоманки Марбург. Від високотехнологічних об'єктів (трансформатори, оптичні датчики для ракет) до мінеральних родовищ.

В Україні США цікавлять дві речі - марганець (для виробництва аккумуляторів) та залізорудна продукція:

Ukraine: Manganese - Battery grade, natural; battery grade, synthetic; chemical grade; ferro; metallurgical grade

Показово, що в списку є ще одна країна, чий перелік критичних для Америки ресурсів повністю співпадає з українським. Це африканська країна Габон.

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 3

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

Допоки для нас самих не перестане існувати розмежування на країни які кращі за нас і які гірші, до нас саме так і будуть ставитися.

Тут трохи не в цьому питання. Я згоден, коли мова йде про різні "рейтинги рівня життя" - тут, як на мене, результати вкрай суб"єктивні. Однак дані, про які йде мова в новині, секретні і призначені для внутрішнього користування США. Тобто, це 100% достовірна інформація щодо того, яке значення Україна має для США (отже, значною мірою - і для розвиненого світу). Марганець і залізо - і все.

А тепер дивимося, що у інших. І заздримо.

Israel: Rafael Ordnance Systems Division, Haifa, Israel: Critical to Sensor Fused Weapons (SFW), Wind Corrected Munitions Dispensers (WCMD), Tail Kits, and batteries

Belgium: Immune Globulin Intravenous (IGIV) Glaxo Smith Kline, Rixensart, Belgium: Acellular Pertussis Vaccine Component GlaxoSmithKline Biologicals SA, Wavre, Belgium: Acellular Pertussis Vaccine Component Port of Antwerp

Denmark: TAT-14 undersea cable landing, Blaabjerg, Denmark Bavarian Nordic (BN), Hejreskovvej, Kvistgard, Denmark: Smallpox Vaccine Novo Nordisk Pharmaceuticals, Inc. Bagsvaerd, Denmark: Numerous formulations of insulin Novo Nordisk Insulin Manufacturer: Global insulin supplies Statens Serum Institut, Copenhagen, Denmark: DTaP (including D and T components) pediatric version

Навіть в білорусів згадали нафтопровід "Дружба".

Сором. Габон справді ні до чого. Українці, маючи таку історію...